اخبار اخبار

15:51
15 تیر 1398

رونمایی از اثر جدید محمود پوروهاب

آیین رونمایی از کتاب شعر محمود پوروهاب «با تو هوا خوب است»، فردا یکشنبه در حوزه هنری استان قم برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر،حجت الله ناظری، سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان درباره این مراسم گفت: «همدلی‌های کودکانه» عنوان برنامه‌های مشترک حوزه هنری کودک و نوجوان با سایر استان‌هاست که با رویکرد حمایت و تولید محتواهای غنی و تعامل بیشتر هنرمندان تهرانی و شهرستان‌های دیگر برنامه ریزی شده است.
 
وی افزود: این بار همکاری در برگزاری کارگاه فیلم نامه نویسی به شیوه نوین، و رونمایی از کتاب شعر «با تو هوا خوب است» به عنوان اثری ممتاز که در حوزه نوجوان منتشر شده سبب همدلی کودکانه تهران و قم شد.
 
سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان با اشاره به رونمایی روز یکشنبه گفت: باید بپذیریم که شعر نوجوان هنوز جایگاه مناسب خود را در ادبیات پیدا نکرده و تعداد کتاب‌های نوجوانی که هر سال منتشر می‌شود بسیار کمتر از نیاز مخاطبان آن است. با این حال کتاب با تو هوا خوب است اثر استاد محمود پوروهاب، یکی از زیباترین کتاب‌های شعر در گروه سنی نوجوانان بود که تاکنون خوانده ام.
 
ناظری اضافه کرد: شاعر در این کتاب، مضمون را فدای قالب نکرده و در ۱۷ شعر این مجموعه به مخاطب خود تصویری تازه، فرصتی برای درنگ و اندیشیدن به دنیای پیرامونی ارائه داده است.
 
ناظری با بیان این مطلب که نوجوان باید حرف و دغدغه‌های متناسب با نوجوانی خود را در شعر پیدا کند، افزود: نوجوانی دوره خاصی از زندگی است و نوجوان هر لحظه به دنبال کشف تازه ای در جهان است. این پویایی و دغدغه در شعرهای کتاب با تو هوا خوب است، با بیان صمیمی و بهره گیری از فضای سرشار از نشاط و عاطفه و با نگاهی خاص نوجوان جلوه پیدا کرده است.
 
گفتنی است آیین رونمایی از کتاب شعر با تو هوا خوب است با حضور شاعر، فردا یکشنبه (۱۶تیرماه) و از ساعت ۱۷ در حوزه هنری استان قم به نشانی خیابان صفائیه، کوچه ۳۳ برگزار می‌شود.
 
برای خرید نسخه چاپی کتاب که با نشان مهرک منتشر شده، اینجا را کلیک کنید.
 
 

کلید واژه ها:
شعر نوجوان

متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن