اخبار اخبار

15:32
25 خرداد 1398

آشنایی با محیط پیرامون خردسالان با «قصه های مامانی»

«قصه‌های مامانی» عنوان داستانی لاله جعفری برای خردسالان است که توسط سوره مهر معرفی می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، جعفری درباره این مجموعه داستانی اظهار داشت: این اثر مجموعه داستان‌های مستقلی است که به خردسالان ارتباط با محیط پیرامون را می‌آموزد، تا از این راه خردسالان بتواند نگاه ویژه‌ای درباره محیط پیرامونشان داشته باشند.
 
  وی ادامه داد: همه قصه‌های این مجموعه داستانی، چه از نظر حجم و چه به لحاظ پرداخت داستانی شبیه به هم هستند و تلاشم این بوده که وقتی بچه‌ها این داستان‌ها را می‌خوانند یک نوع نگاه جاندار انگارانه به اشیای پیرامونشان داشته باشند و بتوانند ارتباط نزدیکی با اشیاء و رویدادهای اطرافشان برقرار کنند.
 
 جعفری درباره تفکیک گروه سنی خردسال و کودک نیز گفت: متاسفانه ما مرزبندی مستقلی بین گروه سنی کودک و خردسال نداشته، همان اثری را که برای کودکان خوانش می‌کنیم برای خردسالان نیز در نظر می‌گیریم.
 
   وی اضافه کرد: باید برای گروه کودک و نوجوان یک رکن دیگری به نام خردسال را بیفزایییم زیرا نگاه به این گروه سنی همواره مغفول مانده است. جعفری در پایان با تاکید بر اهمیت تصویرگری در کتاب‌های کودک و نوجوان، گفت:« آنچه در وهله اول نظر کودک و حتی نوجوانان را به کتاب جلب می‌کند تصویرگری اثر است و متن بعد از آن برای آن‌ها مطرح است؛ از این نظر تاکید بر تصویرگری مناسب در انتشار آثار کودک و نوجوان بسیار مهم است.
 
 «قصه‌های مامانی» در 43صفحه ، شمارگان 5000نسخه و با قیمت هشت هزار تومان توسط سوره مهر منتشر شده است.
 
برای خرید نسخه چاپی کتاب که با نشان مهرک منتشر شده، لطفا اینجا را کلیک کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن