اخبار اخبار

13:39
11 خرداد 1398

آشنایی با اندیشه های متفکران غربی در مجموعه «اندیشه در بحران»

مجموعه کتاب های «اندیشه در بحران » به قلم دکتر زرشناس به رشته تحریر در آمده است که در آن به تحلیل اندیشه متفکران غربی می پردازد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر،‌ این مجموعه پنج جلدی به مبانی فکری و اندیشه ای یازده تن از متفکران و اندیشمندان غربی می پردازد.


بر این اساس دکتر زرشناس در دفتر اول این مجموعه به فروید و فرویدیسم پرداخته است. در این کتاب به مطالبی همچون (زمانه و زندگی فروید) ، (روانشناسی و روانکاوی)  ، (تفسیر فروید از انسان)، (دین و اخلاق از منظر فروید) و (فروید و یهودیت) اشاره شده و از ابعاد مختلف فروید مورد بررسی قرار گرفته است.

 در دفتر دوم مجموعه «اندیشه در بحران» هم زندگی و ابعاد فکری ایزایا برلین، میلتون فریدمن و جان راولز مورد بررسی قرار گرفته است.

اندیشه های فردریش فون هایک و ریچارد رورتی در مجلد سوم این مجموعه مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. در این کتاب همچنین می توانید با سرمایه داری مدرن و ایدئولوژی های نئولیبرالیسم آشنا شوید و زمینه های فکری غرب مدرن واندیشه های ریچارد رورتی را مطالعه کنید.

در دفتر چهارم به آرا و زندگی ریمون آرون و نظم و نظام لیبرال- سرمایه داری و افکار و زندگی رولان بارت پرداخته شده است. همچنین دفتر پنجم این مجموعه به ژان پل سارتر و ارنست کاسیرر اختصاص داده شد است.

لازم به ذکر است مجموعه «اندیشه در بحران» در پنج جلد به همت مرکز پژوهشکده فرهنگ و هنر حوزه هنری تهیه شده و توسط انتشارات سوره مهر به تازگی منتشر و روانه بازار کتاب شده است.

 

 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن