اخبار گزارش

11:03
4 اردیبهشت 1398

دست پر سوره مهر در نمایشگاه کتاب امسال

حدود 170 اثر چاپ اول و در مجموع 530 کتاب تجدید چاپ در غرفه بزرگسال، 70 کتاب چاپ اول و مجموع 500 عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان به همراه بیش از 120 عنوان کتاب صوتی و 200 عنوان کتاب الکترونیک جدید و.... گویای این دست پر است.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، حال و هوای نیمه اردیبهشت، هر سال با بوی کتاب و روزهای خوش نمایشگاه کتاب عجین می‌شود اما امسال بهار کتاب 10روز زودتر از راه رسیده تا تشنگان مطالعه را سیراب کند. این بار هم هزاران ناشر یار مهربان در مصلای امام خمینی تهران گرد هم آمده‌اند تا فصل جدیدی از خدمت خود به مخاطبان ادبیات این کهن بوم و بر را آغاز کنند.

امسال هم همچون دوره‌های قبلی نمایشگاه کتاب، انتشارات سوره مهر با دست پر به این محفل فرهنگی پای گذاشته است. حدود 170 اثر چاپ اول و در مجموع 530 کتاب تجدید چاپ در غرفه بزرگسال، 70 کتاب چاپ اول و مجموع 500 عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان به همراه بیش از 120 عنوان کتاب صوتی و 200 عنوان کتاب الکترونیک جدید و.... گویای این دست پر است.

غرفه‌های سوره مهر امسال چند تغییر داشته است. در کنار غرفه کتاب‌های بزرگسال، کودک و نوجوان و سوره مهر الکترونیک (سما)، دو غرفه کوله‌گرد‌ها و بین الملل هم اضافه شده است تا چند وجهی بودن این نشر به خوبی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گیرد.

درباره برپایی غرفه بین الملل باید تاکید شود که این انتشارات در سال‌های گذشته تلاش زیادی در حوزه ترجمه آثار ایرانی به زبان‌های خارجی انجام داده و تاکنون 120 اثر این ناشر به زبان‌های مختلف عربی، ترکی، اردو، انگلیسی، روسی و... ترجمه شده است و همین مسئله این نشر را بر آن داشت که در نمایشگاه امسال غرفه مستقلی را برای کتاب‌های ترجمه تدارک ببیند.

از سوی دیگر برخی از کتاب‌های شاخص و قدیمی این انتشارات که مورد فراموشی قرار گرفته بودند با نیازسنجی از بازار نشر، با ویراستاری و صفحه‌بندی جدید تجدید چاپ و در دسترس مخاطبان قرار گرفت که از جمله این آثار می‌توان به کتاب‌های اکبر ایرانی قمی و تعدادی از آثار مزین به تقریظ رهبر انقلاب اشاره کرد که در مجموعه دستخط عرضه شده‌اند.

اتفاق جالب توجه دیگر سوره مهر، حضور غرفه مهرک (سوره مهر کودک و نوجوان) در بخش ناشران کودک و نوجوان است. قریب یک سال از فعالیت سوره مهر در حوزه کتاب کودک و نوجوان با نشان مهرک می‌گذرد و این ناشر ترجیح داد که امسال با این نشان در بخش کودک و نوجوان میزبان علاقه‌مندان کتاب باشد. بر این اساس غرفه مهرک با بیش از 500 عنوان کتاب متناسب با سه گروه سنی خردسال، کودک و نوجوان میزبان مخاطبان است.

اگر به نمایشگاه کتاب آمدید به انتهای راهرو 27 مصلی هم سر بزنید مطمئنیم غافلگیر می‌شوید.

 


متن گزارش
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن