اخبار اخبار

12:39
26 فروردین 1398

سرهنگی:

صدای جنگ با خاطرات زنان بلندتر شنیده می‌شود

مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری در نشست خبری اعلام برنامه‌های سوره مهر در سی و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: حفظ ادبیات انقلاب و جنگ، مثل حفظ حدود و ثغور این سرزمین است؛ تمام هزینه‌های این ادبیات را ما داده‌ایم. شگفتی در این ادبیات است؛ بنابراین صدای جنگ با خاطرات بانوان در نمایشگاه امسال بلندتر شنیده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، نشست خبری تشریح برنامه‌های سوره مهر در سی و دومین دوره نمایشگاه کتاب تهران با حضور عبدالحمید قره‌داغی مدیرعامل انتشارات سوره مهر، مرتضی سرهنگی مدیر دفتر هنر و ادبیات پایداری حوزه هنری، علی اسکندری مدیر روابط عمومی در سالن کنفرانس این انتشارات برگزار شد.

مرتضی سرهنگی در بخش دوم نشست با اشاره به این‌که حضور سوره مهر در نمایشگاه کتاب امسال رنگ دیگری خواهد داشت، گفت: دلیل این امر حضور جدی زنان در ادبیات پایداری است. امسال با نویسندگان جدیدی از بانوان آشنا خواهیم شد و این کار حوزه هنری است؛ یعنی راه باز کردن برای کسانی که این جنگ مردمی را اداره کردند و حالا باید خاطرات آن‌ها بازگو شود؛ چراکه جنگ‌های دفاعی ذاتش مردمی است.

مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری اظهار داشت: وی جنگ‌های مردمی، نویسندگان خود را پیدا می‌کنند و این ادبیات چون ذاتش مردمی است، به این دلیل است که نویسندگان خود را می‌یابد. اما چرا این اتفاق رخ می‌دهد و این ادبیات در حوزه هنری تا این حد جدی گرفته می‌شود؟ پاسخ این است که حفظ این ادبیات؛ یعنی ادبیات انقلاب و جنگ، مثل حفظ حدود و ثغور این سرزمین است؛ تمام هزینه‌های این ادبیات را ما داده‌ایم. شگفتی در این ادبیات است؛ بنابراین صدای جنگ با خاطرات بانوان در نمایشگاه امسال بلندتر شنیده می‌شود.

وی در پایان گفت: ادبیات جنگ، دارایی ملی در تمام کشورهاست، زیرا خاطرات در همه جای دنیا نزدیک‌ترین روایت به جنگ است. خاطرات درهای جنگ را به روی مردم و نسل‌های آینده باز می‌کند؛ چراکه مردم می‌خواهند با واقعیت روبه‌رو شوند و ادبیات جنگ همدمی جز انسان ندارد چون در جنگ پای انسان در میان است.

 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن