اخبار اخبار

11:40
19 فروردین 1398

رمان غفارزادگان برای نوجوانان با هشتمین چاپ

چاپ هشتم رمان «سنگ‌اندازان غار کبود»داوود غفارزادگان با قطع جدید (پالتویی) منتشر شد.

 به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، «سنگ‌اندازان غار کبود» که چاپ هفتم آن در سال 91منتشر شده ، یک رمان روستایی است که اتفاقات آن در سال های 1356 و 1357 می‌گذرند. همه‌ی داستان هم در 24 ساعت اتفاق می‌ افتد و درباره‌ی دوران سربازگیری و اتفاق هایی است که برای دو نوجوان می‌افتند.
 
 غفارزادگان که خود مدتی در یک روستا معلم بوده، در نگارش این داستان از تجربه‌های شخصی اش در این زمینه استفاده کرده است.او این کتاب را نخستین بار در سال 1373 نوشت اما در سال 1380 آن را مورد بازنگری قرار داد.
 
 رمان «سنگ‌اندازان غار کبود» که از مجموعه کتاب‌های طلایی انتشارات سوره‌ی مهر محسوب می‌شود، تا کنون موفقیت‌هایی مانند دیپلم افتخار ششمین جشنواره‌ی کتاب نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتاب برگزیده‌ی سروش نوجوان و کتاب برگزیده‌ی جشنواره شهید غنی‌پور را کسب کرده است.
 
 داوود غفارزادگان برای نگارش این کتاب، به عنوان نویسنده‌ی برگزیده‌ی جشنواره‌ی بزرگ برگزیدگان ادبیات کودک ونوجوان انتخاب شد.
 
 در قسمتی از کتاب اینگونه آمده است: قیل و قال زن‌ها مثل قُدقُد مرغهای هراسان رفته بود آسمان. توی کولاک چارقد‌هایشان را کشیده بودند زیر چشم‌ها و حرف می‌زدند. آمده بودند کنار تریلی، گردن می‌کشیدند و رضا را می‌دیدند که خاموش دراز کشیده لای لحاف خون‌آلود، و سینه‌اش تند و تند بالا پایین می‌رود. نور تند چراغهای تراکتور کوچه را پرکرده بود و برف، چپ و راست می‌کوبید. صفحه ۱۰۹
 
 گفتنی است، این کتاب در 246 صفحه، قطع پالتویی و در تیراژ 2 هزار و 500 نسخه توسط انتشارات سوره مهر به چاپ هشتم رسیده است.
 
برای خرید نسخه چاپی کتاب با طرح مهرک و نسخه الکترونیک اثر  اینجا را کلیک کنید.

 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن