اخبار گزارش

15:26
27 اسفند 1397

ویژه برنامه «عصر خاطره دلاورمردان نیروی دریایی» و رونمایی از 2 کتاب دفاع مقدس برگزار شد

ویژه برنامه «عصر خاطره دلاورمردان نیروی دریایی» و رونمایی از 2 کتاب دفاع مقدس با عنوان «شهری که خرم ماند» و «دانش نامه عملیات های ماندگار نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران» به همت دفتر فرهنگ و ادبیات پایداری آبادان و با مشارکت نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در پایگاه دریایی خرمشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، «احمد یلالی»، مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری خوزستان در این برنامه اظهار کرد: هدف از برگزاری این مراسم، یادآوری و بازآفرینی خاطرات و مفاهیم بلند دوران دفاع مقدس در قالب های هنری و جذاب برای اقشار مختلف مردم بیان کرد.

وی تصریح کرد: یادآوری مکرر یاد و خاطره شهدا و درس آموزی از دوران دفاع مقدس در برابر هجمه دشمن برای به فراموشی سپردن و تحریف مفاهیم دفاع مقدس ضروری است.

همچنین «امیر دریادار حسین خانزادی»، فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تشکر و قدردانی از خانواده شهدا و ایثارگران، جانبازان و هنرمندان و حضار، به برپایی نمایشگاه نیروی دریایی دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: کیفیت این نمایشگاه نسبت به سال های گذشته بسیار بالا رفته بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، از برنامه ریزی برای برگزاری چند رزمایش توسط نیروی دریایی ارتش با هدف حفظ آمادگی نیروها در اقیانوس هند و دریای خزر خبر داد و اضافه کرد: نیروی دریایی در مناطق دریایی تحت حاکمیت ایران حضور دارد و توانسته امنیت کامل و پایداری را در منطقه برقرار کند.

در حاشیه این مراسم امیر دریا دار دوم پیشکسوت علی اکبر اخگر و ناخدا یکم تکاور جانباز هوشنگ صمدی به بیان خاطرات خود و همرزمانشان در هشت سال دفاع مقدس پرداختند.

رونمایی از 2 کتاب دفاع مقدس با عنوان «شهری که خرم ماند» و «دانش نامه عملیات های ماندگار نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران» و شعرخوانی توسط همسر شهید مسعود خلعتی و اجرای نمایش با مضمون دفاع مقدس از دیگر برنامه های این مراسم بود.


متن گزارش
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن