اخبار اخبار

13:28
21 اسفند 1397

تاریخ انقلاب اسلامی در استان البرز در کتاب «بیداری دشت کهن»

کتاب «بیداری دشت کهن» تالیف حسین عسکری که بخشی از پروژه تحقیقاتی تاریخ انقلاب اسلامی در استان البرز است روانه بازار نشر شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، حسین عسکری نویسنده این کتاب اظهارداشت: کتاب «بیداری دشت کهن» بخشی از پروژه تحقیقاتی تاریخ انقلاب اسلامی در استان البرز است.

به گفته وی، استفاده از منابع مکتوب و شفاهی، روش تحقیق این کتاب را شکل داده به طوری که عناوین کتاب بیشتر از اسناد بر جای مانده از سازمان اطلاعات و امنیت حکومت پهلوی (ساواک) به دست آمده سپس با استفاده از داده‌های صحیح شفاهی آن اسناد وارد افق های تفصیلی شده است.

عسکری اظهارداشت: به خاطر ارائه تصویری جامع از روند مبارزات انقلابی در شهرستان‌های ساوجبلاغ و نظرآباد، سیر فعالیت‌های مذهبی و سیاسی از روزگار قاجار پی گرفته شده و در ادامه براساس اسناد برجای مانده، تصویری مستند از وضعیت اقتصادی و اجتماعی منطقه در دوره حکومت پهلوی ارایه شده است.

وی بیان داشت: در این کتاب که مشتمل بر پنج فصل و 270 قطعه عکس و سند است، مبارزات علیه حکومت پهلوی در سه محور اسلامی، ملی و اشتراکی مورد کنکاش قرار گرفته است.

عسکری یاد آور شد: هویت دینی و ارزشی انقلاب اسلامی، فصل سوم کتاب از تفصیل بیشتری برخوردار است که البته پیام محوری کتاب را هم می‌توان در این فصل جستجو کرد.

گفتنی است مراسم رونمایی کتاب «بیداری دشت کهن» با حضور دکتر علی اکبر صالحی معاون رییس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی 18 اسفندماه در شهر جدید هشتگرد برگزار شد.

برای دریافت نسخه چاپی این کتاب اینجا کلیک کنید.

 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن