اخبار گزارش

15:40
19 اسفند 1397

«بیداری دشت کهن» با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی رونمایی شد

مراسم رونمایی کتاب «بیداری دشت کهن» تاریخ انقلاب اسلامی در استان البرز تالیف حسین عسکری با حضور دکتر علی اکبر صالحی معاون رییس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در شهر جدید هشتگرد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، در این مراسم که در بزرگداشت مبارزات انقلاب اسلامی مردم منطقه ساوجبلاغ استان البرز برگزار شد، دکتر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی که خود از خاندان علمای این منطقه است ضمن بزرگداشت مقام مبارزان پیشکسوت این منطقه، اسلامیت و ایرانیت را بستر حقیقی فرهنگ کشور دانستند که نگهبان این فرهنگ اصیل علما و اندیشمندان هستند.

 در ادامه دکتر صالحی منطقه ساوجبلاغ استان البرز را یکی از مناطقی دانست که بستر زایش علمای بزرگ و مهد فرهنگ و تمدن بوده است.

معاون رئیس جمهور از کتاب بیداری دشت کهن به عنوان یکی از کتاب‌های بسیار خوب و مستند در زمینه تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی ساوجبلاغ یاد کردند و دکتر حسین عسگری نویسنده آن را مورد تقدیر قرار دادند.

در این مراسم همچنین چند تن از مبارزان قدیمی این منطقه از جمله حجت الاسلام حسینی به ذکر خاطراتی از مبارزات انقلاب اسلامی ساوجبلاغ و استان البرز پرداختند.

در این مراسم به شکل ویژه از کتاب «بیداری دشت کهن» (تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی در ساوجبلاغ و نظرآباد البرز) با حضور استاندار البرز و دکتر صالحی و همچنین دکتر آجرلو رئیس حوزه هنری البرز رونمایی شده و از نویسنده اثر تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم باشکوه برنامه‌های مختلف هنری و فرهنگی نیز به اجرا درآمد و ضمن نام‌گذاری خیابانی در شهر هشتگرد به نام عالم مجاهد شهید ثالث از تابلوی این خیابان نیز رونمایی شد.

برای دریافت نسخه چاپی این کتاب اینجا کلیک کنید.


متن گزارش
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن