اخبار اخبار

16:17
24 بهمن 1397

داستانی با مقدمه وزیر آموزش و پرورش وقت هند

کتاب «قصه های ببر» نوشته لیلا مجومدار، نویسند بنگالی با ترجمه محمدرضا سرشار(رضا رهگذر) است که به تازگی توسط سوره مهر به چاپ هشتم رسیده است.

 به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، کتاب «قصه های ببر» که برای مخاطبان سال‌های آخر دبستان و دوره راهنمایی تحصیلی است، مقدمه کوتاه از تریگانا سن، وزیر آموزش و پرورش وقت هند را با خود به همراه دارد، در بخشی از آن آمده: «زندگی در یک روستا، وقتی که پیوسته ببرهایی در اطراف آن پرسه بزنند، بسیار هیجان انگیز می شود. چندین سال پیش، در اطراف دهکده ای به نام ماشوآ، واقع در بنگال شرقی، پیوسته، ببر ها پرسه می زدند. در همان زمان، ببرهایی هم بودند که در اطراف تپه های آبی کاچار، به این طرف و آن طرف می رفتند. در جنگل های برمه و تایلند نیز ببر هایی بودند که رفت و آمد آدم ها را در آن جا تماشا می کردند. و در منطقه کوهستانی لوشایی، واقع در شمال شرقی هند، ببر هایی بودند که تقریباً، تبدیل به آدمخوار می شدند...»
 
خانم لیلا مجومدار که این داستان ها را نوشته است، به خاطر سهمی که در ادبیات کودکان بنگال دارد، مشهور است؛ و«داستان های ببر»، افتخاری دیگر بر افتخارات اوـ در این زمینه- خواهد افزود. قبل از شروع قصه های اصلی کتاب، لیلا مجومدار به عنوان نویسنده هم مقدمه ای دارد که در آن با زبان داستانی اشاره می کند که حکایت های این کتاب برگرفته از واقعیت های دوران زندگی کودکی خود او است.
 
کتاب حاضر شامل یازده حکایت شیرین و اغلب طنزآمیز است. شخصیت محوری همه این حکایت ها یک یا چند ببر است که ماجراهای آن در ارتباط با زندگی مردم بومی منطقه بنگال غربی هند مطرح می شود.
 
این حکایت ها عبارت اند از:ماجرای یک گوساله، فایده دیگر نارگیل، تعقیب، یک داستان غم انگیز، میهمان صاحب سیاه، ساعت شماطه دار، ببر آدمخوار، در میان طبیعت وحشی، در تپه های لوشایی، ببری که برای شام آمد و حیوانات دست آموزِ خطرناک
 
چاپ هشتم این کتاب با تصاویر دو رنگ از تصویرگر هندی کتاب در قطع وزیری کوتاه با تعداد صفحه 84 توسط انتشارات سوره مهر حوزه هنری منتشر شده است
 
برای خرید این اثر اینجا را کلیک کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن