اخبار اخبار

12:29
23 بهمن 1397

کتاب «سلفژ موسیقی ایرانی» ‏شایسته تقدیر در دوسالانه کتاب برتر موسیقی شد

کتاب «سلفژ موسیقی ایرانی» تألیف نستوه رمضانی در پنجمین دوره دوسالانه کتاب برتر موسیقی به عنوان اثر شایسته تقدیر در بخش کتاب های آموزشی شناخته شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، جشن نوزدهمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی ایران به همراه معرفی پنجمین دوره دوسالانه کتاب برتر موسیقی و تجلیل از چهره‌های پیشکسوت در میان حضور و استقبال کم سابقه هنرمندان، مسئولان فرهنگی هنری و علاقمندان در سالن ایوان شمس برگزار شد.

در بخش معرفی کتاب، هیئت داوران پنجمین دوسالانه کتاب برتر موسیقی، در بخش کتاب‌های آموزشی، کتاب سلفژ موسیقی ایرانی تألیف نستوه رمضانی از انتشارات سوره مهر را ‏شایسته تقدیر اعلام نمود.

کتاب «سلفژ موسیقی ایرانی» شیوه‌ای است برای آموزش سلفژ (سرایش) موسیقی ایرانی. در این متد ابتدا دانگ‌های هر مقام در هر سایه – دستگاه- مشخص می‌شود و هنرجو با تمریناتی بر پایه فواصل متصل در دانگ ذکر شده شروع به تمرین می‌کند.

 سپس انواع پرش‌های سوم و چهارم و پنجم و ... در دانگ ذکر شده ارائه می‌گردد و در نهایت مثال‌های متعددی از ردیف موسیقی ملی و رپرتوار موسیقی ایرانی ارائه می‌شود و پس از کامل شدن یک دانگ دانگ دیگری صفر می‌شود و تمامی مراحل بالا برای تمرینات این کتاب به نحوی تنظیم شده است که نه آنقدر سخت باشد که هنرجو از ادامه مسیر منصرف گردد و نه آنقدر ساده که فاقد ارزش آموزشی باشد.

برای دریافت نسخه چاپی این کتاب اینجا کلیک کنید.

 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن