اخبار اخبار

15:09
17 بهمن 1397

پنج اثر از قصه‌های انقلاب برای کودکان

«نیروی هوایی»، «پدر چرا توی خانه مانده است»، «برادرت را صدا کن»، «جای او خالی» و «سحرگاهان همافران اعدام می‌شوند» پنج مجموعه داستانی زنده یاد نادر ابراهیمی از مجموعه قصه های انقلاب برای بچه‌ها و نوجوانان است که همگی این آثار به چاپ‌های مجدد رسیده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، «پدر چرا توی خانه مانده است» و «جای او خالی» به چاپ سوم و «سحرگاهان همافران اعدام می‌شوند»،«برادرت را صدا کن» و «نیروی هوایی» به چاپ دوم رسیده‌اند.
 
پیشتر‌ فرزانه منصوری همسر زنده یاد نادر ابراهیمی در گفت و گو با پایگاه خبری سوره مهر درباره این آثار گفته بود: این کتاب ها را همسرم در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی و در خلال مبارزات آن زمان مردم بر علیه رژیم شاه می نوشت.
 
وی ادامه داد: این مجموعه پنج جلدی قصه‌های انقلاب است که برای بچه‌ها و نوجوان ها نخستین بار در سال 57 منتشر شد. در رژیم گذشته بارها جلوی انتشار کتاب‌های نادر را گرفتند و بارها ممنوع القلم شد. البته برای این مجموعه کتاب، به دلیل آن که در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی و مبارزات آن دوران به نگارش درآمد مشکلی برای همسرم به وجود نیامد.
 
 منصوری خاطر نشان کرد: نادر حتی در آن زمان کتاب‌ها را با دست خط خود می نوشت و به انتشارات تحویل می‌داد تا با سرعت بیشتری منتشر شوند .در حال حاضر یک نسخه از داستان‌های دست نویس ایشان را در خانه داریم.
 
 همسر زنده‌یاد ابراهیمی همچنین درباره ویژگی‌ این پنج اثر داستانی گفت: همسرم وقایع تاریخی را با صداقت در قالب داستان به رشته تحریر درآورده است که در کنار این صداقت باید به صمیمیت قلم وی و حجم کم داستان‌ها بعنوان نقطه قوت این آثار اشاره داشت.
 
 لازم به ذکر است که «پدر چرا توی خانه مانده است؟» و «جای او خالی» دو اثر نادر ابراهیمی از مجموعه قصه های انقلاب برای بچه‌ها و نوجوانان است، که به تازگی توسط سوره مهر به دومین چاپ خود رسیده‌اند.
 
برای خرید این مجموعه می‌توانید به یکی از فروشگاه‌های انتشارات سوره مهر مراجعه کنید و یا با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۷۷۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.
 
 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن