اخبار اخبار

15:20
15 بهمن 1397

حال و هوای روزهای انقلاب با یک رمان نوجوان

رمان نوجوان رحیم مخدومی با عنوان «نرگس» به مناسبت دهه فجر به علاقه‌مندان کتاب معرفی می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، مخدومی در رمان«نرگس» ماجرای فردی به نام اسماعیل را شرح می دهد که خواهرش نرگس به دلیل محجبه بودن از مدرسه اخراج شده است.
 
او به هر دری که می زند نمی تواند خواهرش را به مدرسه بفرستد؛ حتی به سر کار می رود تا بتواند برای نرگس معلم خصوصی بگیرد. اما این تنها دغدغه اسماعیل نیست. او از یک سو دایی روحانی ای دارد که مدام در تعقیب و گریز با نیروهای ساواک است. از سوی دیگر، پدر اسماعیل و خود او به دلیل فعالیت های انقلابی دستگیر می شوند؛ وقتی هم که پدرش به زندان می افتد، تامین معاش خانواده بر دوش اسماعیل می افتد. ولی همه این اتفاقات، به همراه شهادت دایی و یکی از معلمان مدرسه، او را مصمم می کند که حتی بیش از گذشته به مبارزه و تلاش برای فرستادن نرگس به مدرسه، بپردازد.
 
مخدومی دربارۀ حال و هوای کتاب گفت: «این کتاب برداشت‌های من از حال و هوای سال 56، 57 است. ورود یک نوجوان 12ساله به انقلابی که برای این حوزه و این سن تعریف می‌شود، نوجوانی که دارد تحول اساسی و بزرگی را در جامعه مشاهده می‌کند و به تبع هر کسی وقتی یک اتفاق شگرفی را مشاهده می‌کند، سعی می‌کند آن را در حد و اندازۀ کوچک برای خودش فضاسازی کند و آن نقشی را که در مخیّله یک نوجوان 11، 12 ساله می گنجد و می تواند این را نمادسازی و  در حد و اندازه خودش این را عملیاتی بکند.
 
در قسمتی از کتاب اینگونه آمده است:  از کتاب:قلبم چنان تاپ تاپ می‌کند که نزدیک است بترکد. بی‌اختیار، چوب را محکم می‌زنم به زمین و خشم‌آلود فریاد می‌کشم: «کیه؟»
 
بعد نگاه می‌کنم به صورت مادر و نرگس. چشم‌های هر دویشان نزدیک است از کاسه بیرون بزند.
 
- اسماعیل ... اسماعیل!...
 
ای وای! صدای باباست.صفحه 188
 
پنجمین چاپ «نرگس» تولید دفتر کودک و نوجوان است که در قطع رقعی و با قیمت 10000هزار تومان توسط سوره مهر در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.
 
برای خرید چاپی کتاب اینجا را کلیک کنید.
 
برای خرید اینترنتی کتاب اینجا را کلیک کنید.
 
 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن