اخبار اخبار

13:34
15 بهمن 1397

نشست خبری کتاب «نقاشی قهوه خانه» خاطرات کاظم دارابی متهم دادگاه میکونوس برگزار شد

دارابی: کسانی که می‌خواهند حقیقت ماجرای میکونوس را بدانند این کتاب را بخوانند

کاظم دارابی در نشست خبری کتاب «نقاشی قهوه خانه» خاطرات کاظم دارابی متهم دادگاه میکونوس اظهار داشت: همه اپوزیسیون ضد جمهوری اسلامی را به دادگاه من آوردند که بگویند ایران حامی تروریسم است. شاید در ظاهر به هدفشان رسیدند اما اگر کسی می‌خواهد حقیقت را بداند باید این کتاب را بخواند.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، نشست خبری کتاب «نقاشی قهوه خانه» شامل خاطرات کاظم دارابی ایرانی متهم شده به شرکت در ماجرای رستوران میکونوس آلمان که توسط محسن کاظمی از پژوهشگران نام آور عرصه تاریخ شفاهی تدوین شده است، صبح امروز در حوزه هنری برگزار شد.

کاظم دارابی راوی کتاب در سخنانی اظهار داشت: زمانی که در آلمان دستگیر شدم تا حدود یک سال موقعیت خطرناک و بدی را تجربه کردم تا جایی که نزدیک به ۱۷ کیلو از وزن من کاسته شد. قوه قضائیه، جراید و حاکمان وقت آلمان تمام تلاش خود را کردند که همه کاسه کوزه‌های این ماجرا را بر سر من بشکنند و برایشان مهم نبود که من چه موقعیتی دارم و آیا واقعا این کار را کرده‌ام یا خیر. مهم این بود که یک ایرانی به این امر متهم شده و در واقع هدف مسئولان و نظام ایران بودند.

دارابی ادامه داد: در طول مدت بازجویی و دادگاه همه چیز را به هم چسباندند که بگویند یک متعصب خشک حزب اللهی چماق دار که من باشم، در سازماندهی این اتفاق نقش داشته است. در واقع پیش از صدور حکم، من محکوم شده بودم و به من عناوینی چون سپاهی بودن، اطلاعاتی بودن و عضو حزب الله لبنان بودن، نسبت داده شده بود. همه اپوزیسیون ضد جمهوری اسلامی را به دادگاه من آوردند که بگویند ایران حامی تروریسم است. شاید در ظاهر به هدفشان رسیدند اما اگر کسی می‌خواهد حقیقت را بداند باید این کتاب را بخواند.

وی افزود: مرحوم هاشمی رفسنجانی در مصاحبه‌ای عاملان ماجرای میکونوس را خودسر اعلام کرده بود من می‌گویم که بله شاید آنها نیروهای خودسر عراقی، آلمانی و کرد بودند اما اینها به من ارتباطی نداشت چون هیچ گاه در دادگاه ثابت نشد که من در این عملیات نقش داشتم. دادگاه آلمان برای من ۴۰۰ صفحه حکم نوشت که در صفحه ۱۰۷ آن آمده است بعد از انجام تمامی تحقیقات نتوانستیم ثابت کنیم که فلانی برنامه ریزی این اتفاق را برعهده داشته اما شواهد امر به ما می‌گوید که چنین است.
دارابی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: من ۵ سال در سلول انفرادی در آلمان زندانی بودم.

کدامیک از روزنامه نگاران و یا مسئولان سازمان حقوق بشر اسلامی ایران به این مسئله اعتراض کردند. الان ۱۰ سال است که از زندان آزاد شده‌ام کدامیک از مسئولان حقوقی و قضایی ایران از من سئوال کردند که چه می‌کنیِ؟ کجایی؟ و چه اتهامی به تو زده شده؟ چرا یک بار سراغ من نیامده‌اند؟ اگر یک آلمانی در ایران زندانی شود با او چه رفتاری از سوی دولتش می‌شود. دختر ۳۰ ساله من که فلج است هنوز در آلمان است و نمی‌توانم او را ببینم و آن وقت مسئولان ما فقط حرف می‌زنند. در همه مسائل حرف می‌زنند. من به زندان رفته‌ام که جمهوری اسلامی محکوم شود. بر اساس شواهد وقرائن باید حداکثر ۲ تا ۳ سال به زندان می‌رفتم اما برایم ۳۰ سال زندان برایم بریدند و البته حکم اولیه‌ام حبس ابد به علاوه ۱۰ سال بود.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن