اخبار اخبار

10:26
14 بهمن 1397

چاپ هفدهم «حرمان هور» منتشر شد

کتاب «حرمان هور» یادداشت های شهید احمدرضا احدی به تازگی برای هفدهمین بار تجدید چاپ و روانه بازار نشر شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر،‌ کتاب «حرمان هور» دست نوشته های پزشک شهید احمدرضا احدی از دوران جنگ، به اهتمام علیرضا کمری، توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسید. این کتاب که از تولیدات دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری است شامل دست نوشته ها و خاطرات شهید احمدرضا احدی در دوران جنگ ایران و عراق می شود که اولین بار در سال67 منتشر شده اند.


احمد رضا احدی در آبان ماه سال 1345 خورشیدی در شهرستان اهواز در خانواده ای مذهبی و سنتی زاده شد. وی با شروع جنگ تحمیلی همراه خانواده به زادگاه پدر و مادر خویش(ملایر) بازگشت. سال 64 در رشته پزشکی وارد دانشگاه شد. وی همزمان در این دوران در جبهه های جنگ حضور داشت و در تمامی نبردها از نفرات فعال گردانها و دسته ها بود. در مدت 4 سال حضور در جبهه بارها مجروح شد و سرانجام در عملیات کربلای 5 در اسفند ماه سال 65 به شهادت رسید.


یادداشت های شهید احدی انعکاس دهنده وقایعی در جبهه های جنگ ایران و عراق است که در نوع خود بدیع و دست نخورده است. یاددشت هایی از عملیات های مختلف، شهادت همرزمان ، خاطرات شخصی و ...


تحصیلات آکادمیک شهید احمدرضا احدی و تسلط او به ادبیات ایران و جهان، این اثر را از دیگر آثار حوزه ادبیات دفاع مقدس متمایز می‌کند. زبان منظوم و نثر شیوای نگارنده، رنگ و بویی شاعرانه به جنگ بخشیده و استفاده از اشعار کلاسیک و مدرن فارسی، به غنای ادبی این دست‌نوشته‌ها کمک فراوانی کرده است.گوشه ای از یادداشت ها : ... امشب صدای انفجار خمپاره های عراق لحظه ای قطع نمی شود . ظاهرا ، بعثی های مذدور ، مقدمات «تک» وسیعی را فراهم کرده اند . آسمان دریاچه نمک لحظه ای از وجود منورها خالی نمی ماند . باران خمپاره ها و کاتیوشاهای عراقی با صدای مهیبشان می تواند آرامش هر کسی را بگیرید؛ اما اگر دشمن جای جای دریاچه را خمپاره باران کند - که کرده است - باز هم نمی تواند کاری از پیش ببرد .


لازم به ذکر است چاپ هفدهم کتاب «حرمان هور» در232 صفحه، با قطع رقعی و تیراژ 2500 نسخه منتشر شده است.

 

 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن