اخبار اخبار

16:18
8 بهمن 1397

داستان‌های افسانه‌ای برای نوجوانان از «حقه‌بازها»

کتاب « حقه بازها » مجموعه افسانه‌های دلنشین از آفریقا ویژه نوجوانان است که توسط مارتین بنت و با ترجمه پروین علی‌پور توسط سوره مهر به چاپ سوم رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، بدهی پرفایده ، باد و باغ لیوک ، انتقام از تمساح ، چسب حرص و آز ، مزد شکم پرستی ، میهمان های ناجور ، چشم و هم چشمی ، میمون و کوسه ماهی ، هیولایی در رودخانه ، نمک ناشناسی از عناوین افسانه های خواندنی این کتاب است.
 
این افسانه‌های تمثیلی و خیالی در رویدادهای پر رمز و رازشان، که همگی بر ساختار محکم و جذاب ادبی استوار است، علاوه بر ایجاد سرگرمی، در پی آموزش مفاهیمی اخلاقی و آموزشی نیز هستند؛ افسانه‌هایی که در تلاشند تا برای بیان مفاهیم واقعی پیرامون انسان، روایت‌هایی فراطبیعی و خیالی برگزینند و در همگی آن‌ها، نشانه‌هایی از میل رسیدن به دنیایی سراسر نیکی و صلح دیده می‌شود.
 
آنچه می خوانید بخشی از این کتاب است : (( می گویند ، آفریقای غربی ، سرزمینی است که در آن افسانه ها روی درختان می رویند. شخصیت بیشتر افسانه های این کتاب ، حقه باز ماهر و ریز نقشی است که در هر افسانه ، با شکل و شمایلی تازه و با حیله ای نو آشکار می شود. این قهرمان ناقلا و این حقه باز حرفه ای . می کوشد ضعف و کوچکی جثه اش را با زیرکی و حقه بازی ، جبران کند و اغلب چنان در این رفتار زیاده روی می کند که گرفتار و تنبیه می شود . اما ... خیلی زود خود را رها می کند ، تا باز هم در افسانه ای دیگر ، با حیله ای نو و غیر منتظره بدرخشد و ... آنانسی حریص ، با شکمی گرد گرد مثل کاسه فوفو ، در یک روستا زندگی می کرد و کارش مانند بیشتر روستاییان کشاورزی بود. یا ... ، دست کم زمانی که از شغل نیمه وقتش ؛ یعنی حقه بازی فارغ می شد به کشاورزی می پرداخت ، خوب ... ، کشاورزی هم بعضی وقت ها ؛ مخصوصاً برای کسی که مانند آنانسی تازه از سفر دور دنیا برگشته باشد ، خسته کننده می شود و... ))
 
 این اثر تولید حوزه هنری کودک ونوجوان است که در 120 صفحه به چاپ سوم رسیده است.
 
برای خرید این اثر لطفا اینجا را کلیک کنید.
 
برای خرید نسخه الکترونیک کتاب اینجا را کلیک کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن