اخبار اخبار

16:23
6 بهمن 1397

اسلحه سری مجید عمیق برای چهارمین بار در نشر

کتاب «اسلحه سرّی» نوشته الیوت آرنولد و با ترجمه مجید عمیق که روایتی از مبارزه کودک یک خانواده دانمارکی به همراه والدین خود در جنگ با آلمان نازی است برای چهارمین بار توسط سوره مهر منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، کتاب نوشته «الیوت آرنولد» درباره جنگ جهانی دوم در کشور دانمارک است که در آن خاطرات مقاومت یک خانواده دانمارکی در مقابل اشغالگران نازی روایت می شود.
 
داستان کتاب درباره یک خانواده است که در زیر زمین منزلشان به جمع آوری دقیق اخبار و اسناد و چاپ و انتشار این اخبار به صورت خبرنامه می پردازند و به این وسیله مردم را از دسیسه ها و نقشه های شوم اشغالگران نازی با خبر کرده و به مقابله با تبلیغات و شایعه پراکنی آلمانها می پردازند.
 
به گفته عمیق مترجم کتاب، در واقع این اثر الگو و نمادی از مردم دانمارک است که در مقابل اشغالگران نازی به مقاومت روی آورده و با تشکیل گروه مقاومت زیر زمینی از کشور خود دفاع کرده اند.
 
در قسمتی از کتاب اینگونه آمده است: (خانواده‌ی آندرسن در شهر کوچک اسنیکر  واقع در ساحل غربی سی‌لند 2 زندگی می‌کردند. آن‌جا شهر بسیار زیبایی بود، به ویژه در فصل زمستان که با نشستن اولین برف زمستانی روی زمین و درختانی که تکه‌های باریک یخ از آن‌ها آویزان می‌شد و در زیر نور آفتاب می‌درخشیدند، شهر، چشم‌اندازی بسیار دل‌انگیز پیدا می‌کرد. در واقع این شهر کوچک و زیبا محل مناسبی برای پسربچه‌ای مثل پیتر بود که در آن‌جا زندگی کند و بزرگ شود. و با شروع فصل تعطیلاتِ زمستانی و عید کریسمس روزهای زیباتری هم در پیش بود.
 
اما زمان، زمان خوب و مناسبی نبود. روزهای زمستان سال 1943 بود؛ نازی‌ها مدت سه سال و نیم بود که دانمارک را اشغال کرده بودند...)
 
گفتنی است از مجید عمیق تاکنون «جنگ پتروس» منتشر شده است. .
 
چاپ چهارم کتاب «اسلحه سرّی» که در حوزه هنری کودک و نوجوان تولید شده در 257 صفحه، قطع پالتویی، در تیراژ 2 هزار و 500 نسخه و با بیست و شش هزار تومان منتشر شده است.
 
برای خرید نسخه چاپی کتاب اینجا را کلیک کنید.
 
برای خرید نسخه الکترونیک کتاب اینجا را کلیک کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن