اخبار اخبار

10:35
1 بهمن 1397

کتاب « سالار تکریت » رونمایی می شود

«سالار تکریت» خاطرات اسارت سیدحسین سالاری، جانباز و آزاده یزدی به قلم مصطفی زمانی‌فر در حوزه هنری استان یزد رونمایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر،  رونمایی از کتاب «سالار تکریت» خاطرات سید حسین سالاری  در یازدهمین محفل خاطره «پایداری» پنجشنبه چهارم بهمن در حوزه هنری استان یزد برگزار می شود.


در این مراسم سید حسین سالاری (راوی کتاب)،  مصطفی زمانی فر (نویسنده) و با سخنرانی مجتبی جعفری حضور خواهند داشت.


سالاری متولد ۱۳۴۶ در خانواده‌ای مذهبی و کارگری در محله شیخ‌ داد یزد و کارشناس حسابداری است.  او در خاطرات خود اطلاعاتی را درباره اردوگاه‌های دشمن بعثی و وضعیت اسرای ایرانی در این اردوگاه‌ها می‏‌دهد و به بیان وقایع و پیامدهای ناگوار جنگ، مظلومیت و مقاومت آزادگان و همچنین دردها و مرارت‏‌های سال‏‌های اسارت خود و دیگر همرزمانش می‌‏پردازد.


این سرباز ارتش که در واحد مهندسی رزمی لشکر ۸۱ باختران مشغول خدمت بود در آخرین روز سال ۱۳۶۶ در عملیاتی در منطقه غرب کشور از ناحیه پای راست مجروح شده و پس از چهار شبانه ‌روز در حالی‌که رمقی در بدن نداشت به اسارت نیروهای عراقی درمی آید.


لازم به ذکر است مراسم رونمایی از کتاب «سالار تکریت» چهارم بهمن ماه ساعت 18 در حوزه هنری استان یزد واقع در خیابان کاشانی ، کوچه آزادی برگزار خواهد شد.

 برای خرید نسخه چاپی کتاب اینجا کلیک کنید.

 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
2 نظر ثبت شده
سلیمان محمودی شناسه: 1078
0
0

سلام. خداقوت دلاور نوشتن خاطرات. و انتشار آن ادامه همان جهاد و مقاومتی است که جوانان انقلابی و شاگردان مکتب امام راحل دوران ارزشمند جوانی خود را وقف آن نمودند و از هر تلاشی برای به ثمر رسیدن این نهال انقلاب فرو گذاری نکردند امید که ثبت این مقطع زرین از تاریخ میهنمان مایه فخر آیندگان این خاک و این انقلاب جهانی باشد. درود بر شرف آزادگان مقاوم تکریت که دشمن بعثی را به زانو در آوردند. وسلام بر شهدای غریب اسارت که در اردوگاه های مفقودین تکریت غریبانه چون مولایشان موسی ابن جعفر (ع) زندان را سکوی پرواز خود ساختند. اللهم احشرنا معهم

سلیمان محمودی شناسه: 1079
0
0

سلام برتو سالار تکریت که در ادامه جهاد دفاعی در جهاد مقاوت و دفاع از آرمانهای انقلابی و دینی و میهنی هم سربلند و روسفید بودی. ویلام و درود بی کران بر ارواح طیبه شهدای مظلوم اسارت که غریبانه در زندانهای بعثی جان سپردند و غریبانه دفن شدند.

نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن