اخبار اخبار

15:44
19 دی 1397

نگاهی به زندگی شهید احمد کاظمی با یک اثر داستانی

کتاب «نردبانی برای چیدن نارنج» روایت زندگی سردار سرلشکر احمد کاظمی، نوشته کرامت یزدانی است که به مناسبت شهادت این شهید والامقام به علاقه‌مندان کتاب معرفی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، این اثر که از مجموعه «قصه فرماندهان » است از 12 داستان کوتاه مستقل تشکیل شده است که  جذاب ترین رخدادها در زندگی این شهید، سوژه های اصلی داستان‌ها شده‌اند.
 
در قسمتی از کتاب اینگونه آماه است: بچه‌های جبهه‌ی فیاضیه‌، هسته‌ی اولیه‌ای بودند که بعدها منشاء آثار ارجمندی در تاریخ جنگ شدند. فیاضیه، با احمد کاظمی، در کنارِ دارخوین که فرماندهی آن را دوست دلیرش حسین خرازی به عهده داشت، شگفتی‌های ارزشمندی رقم زدند. در مرداد 1360، گروه کوچک رزمندگان فیاضیه، به سه گردان افزایش یافتند و در ترکیب با تیپ دوم لشکر 77 خراسان، در پنجم مهر، حمله‌ی سختی را به دشمن وارد کردند. اکنون نام او، فرمانده‌ی شجاعی بود که با تدبیر و هوش کم‌نظیر، در کنار سایر فرماندهان، توانسته بودند دشمن را دور زده، حصر آبادان را بشکنند...
 
گفتنی است سردار شهید احمد کاظمی، به همراه جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران، روز نوزدهم دی ماه سال 1384 و در آستانه روز عرفه، در حادثه سقوط هواپیمای جت فالکون به شهادت رسیدند.
 
مجموعه قصه فرماندهان کتاب‌هایی بر اساس زندگی فرماندهانی همچون شهید یوسف کلاهدوز، شهید حسن آبشناسان، شهید علیرضا موحد دانش، شهید محمد جهان آرا، شهید داوود کریمی، شهید حسن باقری، شهید مصطفی چمران، شهید حسین خرازی، شهید عباس بابایی، شهید ابراهیم همت و ... برای نوجوانان منتشر شده است.
 
کتاب «نردبانی برای چیدن نارنج » در 104 صفحه،قطع پالتویی و با قیمت چهار هزار تومان به علاقه‌مندان کتاب معرفی می‌شود.
 

  
برای خرید کتاب اینجا را کلیک کنید.
 
برای خرید نسخه الکترونیک اینجا را کلیک کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن