اخبار اخبار

12:13
17 دی 1397

«بلوغ پشت خاکریز» مورد نقد و بررسی قرار می گیرد

کتاب «بلوغ پشت خاکریز» خاطرات ایمان کفایی مهر، نوشته حسن و حسین شیردل، سه شنبه 18 دی ماه در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر،  بیست وپنجمین جلسه از سلسله جلسات سه شنبه های کتاب، با محوریت کتاب «بلوغ پشت خاکریز» با حضور امیر محمد عباس نژاد به عنوان منتقد ،‌ ایمان کفایی مهر، راوی کتاب و حسن و حسین شیردل، نویسندگان کتاب برگزار خواهد شد.


گفتنی است؛ این کتاب نوشته حسن و حسین شیردل دربرگیرنده خاطرات یکی از رزمندگان نوجوان دوران دفاع مقدس به نام ایمان کفایی مهر است. قصه این کتاب از یک فضای خانوادگی خاص شروع می شود و همین فضا است که باعث می شود ایمان کفایی مهر وارد جبهه شود. ورود کفایی مهر به جبهه قصه های زیبا و جذابی دارد و این قصه ها تا اواخر جنگ و بازگشتش از جبهه ادامه دارد.


برشی از کتاب:
«گفتم: خیلی تشنه ام .
گفت: چاکرتم الان بهت آب می دم.
سرش را برگرداند. دست گذاشت روی پهلویش. قمقمه اش را درآورد و داد به من. نصف قمقمه اش آب بود. دوجرعه خوردم و گفتم:
- به بچه ها هم بدم؟
 گفت: آره بده بچه ها هم بخورن ولی عذر می خوام که کمه!همین قدر بود! گفتم: خودت چی؟
لبخند زد بچه ها آب می خوردند و متوجه گفتگوی ما نبودن. همه ی بچه ها از آب قمقمه او خوردند. آب داخل قمقمه تمام شد. قمقمه برگشت دست خودم. تکانی به قمقمه دادم و گفتم:
- تمام شد.
گفت: اشکال نداره.
با دست رفقایش را نشان داد و گفت:
- ما شش نفر شیمیایی شدیم! به همدیگه قول دادیم که هیچکی آب نخوره. قرارمون هم اینه که انقدر اینجا کار کنیم تا بمیریم! بریم لب حوض کوثر. امام حسین بهمون آب بده ! این نذر ماست.  »


لازم به ذکر است این برنامه روز 18 دی ماه از ساعت 14 الی 16 در سالن تشریفات موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در اتوبان شهید حقانی برگزار می شود.