اخبار اخبار

11:16
15 دی 1397

فیلم اقتباسی از کتاب «آن بیست و سه نفر» در بخش سودای سیمرغ

فیلم سینمایی «بیست و سه نفر» به کارگردانی مهدی جعفری در بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، این فیلم اقتباسی است از کتاب « آن بیست و سه نفر» نوشته احمد یوسف زاده با موضوع حضور نوجوانان در جنگ تحمیلی که با سرمایه گذاری سازمان هنری رسانه ای اوج و تهیه کنندگی مجتبی فرآورده  تولید و در بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر برای رقابت با دیگر آثار قرار گرفته است.کتاب «آن بیست‌ و‌ سه نفر» خاطرات خودنوشت آقای احمد یوسف‌زاده از دوران اسارت ۱۹ نوجوان کرمانی و ۴ نوجوان دیگر است که در عملیات آزادسازی خرمشهر توسط ارتش بعث به اسارت درمی‌آیند. نویسنده در این کتاب شرح هشت ماه ابتدایی اسارت و اتفاقاتی که برای این گروه بیست‌ و‌ سه نفره افتاده از جمله ملاقات با صدام در کاخ ریاست جمهوری عراق را روایت کرده است.


این کتاب همچنین از سوی مقام معظم رهبری مورد تحسین قرار گرفت که متن تقریظ ایشان به شرح زیر است:

« در روزهای پایانی ۹۳ و آغازین ۹۴ با شیرینی این نوشته‌ی شیوا و جذاب و هنرمندانه، شیرین‌کام شدم و لحظه‌ها را با این مردان کم سال و پرهمت گذراندم. به این نویسنده‌ی خوش ذوق و به آن بیست و سه نفر و به دست قدرت و حکمتی که همه‌ی این زیبائیها، پرداخته‌ی سرپنجه‌ی معجزه‌گر اوست درود میفرستم و جبهه‌ی سپاس بر خاک میسایم.
یک بار دیگر کرمان را از دریچه‌ی این کتاب، آنچنان که از دیرباز دیده و شناخته‌ام، دیدم و منشور هفت رنگ زیبا و درخشان آن را تحسین کردم.
۹۴/۱/۵ »برای خرید نسخه چاپی کتاب اینجا کلیک کنید.

 

برای خرید نسخه صوتی کتاب اینجا کلیک کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن