اخبار اخبار

14:51
10 دی 1397

در قالب یک کتاب از اسدالله بقایی به چاپ مجدد رسید

آشنایی با آیین نگارش و گزارش‌نویسی در ادب فارسی

«آشنایی با آیین نگارش و گزارش نویسی در ادب فارسی» عنوان کتابی است از اسدالله بقایی نائینی که شیوه مکاتبه و گزارش نویسی را برای آحاد مردم پارسی زبان به نگارش درآورده و اینک چاپ دوم آن روانه بازار شده است.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، کتاب«آشنایی با آیین نگارش و گزارش نویسی در ادب فارسی» به هشت فصل تقسیم شده که نوشته‌ خوب، نامه و گزارش آداب سخن٬ روش تحقیق٬ نمونه نثر و نظم فارسی از جمله عناوین مطروحه کتاب است.

اسدالله بقایی نائینی درباره این اثر اظهار داشت: در بین مردم به خصوص کارکنان ادرات و سازمان‌ها در مورد آداب نگارش، یک نوع خلایی احساس می‌شود که می‌بایست به صورت عملی و کاربردی مرتفع گردد. برای تحقق این منظور ضرورت دارد شیوه‌نامه‌ای کاربردی در اختیار اهل ادب قرار گیرد.

بقایی نائینی در ادامه افزود: این کتاب تکمیل شده جزوه درسی من در دانشگاه است که از بیست و پنج سال پیش برای دانشجویان تهیه و به ضرورت در طول این دوران تکمیل شده است. در واقع جزوه بیست و پنج ساله من در دو سال گذشته با یک نگرش کاربردی در قالب یک مجلد به زودی منتشر می‌شود.

گفتنی است، از اسدلله بقایی تاکنون پنج گنج پارسی شامل تلخیصی از آثار شاعرانی چون سعدی٬ مولانا٬ عطار٬ نظامی و فردوسی و منتشر شده است.

همچنین کتاب «کجاوه سخن» اثر دیگری از این پژوهشگر و استاد دانشگاه است که وی در این اثر نیز تلخیصی از اشعار و نثر فارسی بزرگان ادبیات از رودکی تاکنون را در این مجلد گردآوری کرده است.

برای دریافت نسخه چاپی این کتاب اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نسخه الکترونیک این کتاب اینجا کلیک کنید.

 

 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن