اخبار اخبار

10:25
9 دی 1397

روز بصیرت مبارک

کتابی که مباحث روشنگرانه‌اش تاریخ مصرف ندارد

کتاب «اینجا فتنه‌ای رخ داده است»؛ مصاحبه‌ها و مناظره‌های تلویزیونی مربوط به وقایع انتخابات 88 است که به کوشش محمدحسن روزی‌طلب گردآوری و منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، این کتاب حاصل گفت‌وگوها و مناظره‌های سه برنامه تلوزیونی "ایران 88"، "رو به فردا" و "دیروز، امروز فردا" در بازه زمانی 24 خرداد 88 تا شهریور 89 است.

محمد حسن روزی طلب درباره اهمیت مباحث این سه برنامه تلوزیونی و دلیل مکتوب کردن آن‌ها عنوان کرد: این سه برنامه تلویزیونی " ایران 88 " ، " رو به فردا "  و " دیروز امروز فردا " که توسط وحید یامین پور اجرا می‌شد، صریح‌ترین برنامه‌ای بود که رسانه ملی درباره وقایع انتخابات 88 در آن زمان پخش می‌کرد و به دلیل همین صراحتی که در این برنامه‌ها بود علاقه مردم به آنها جلب شد و کم‌کم مخاطبان زیادی پیدا کرد.

وی درباره هدفش از مکتوب کردن این گفت‌وگوهای تلویزیونی گفت: مکتوب و مستند کردن این سه برنامه در راستای سندنگاری فتنه 88 انجام شد و هدف من از مکتوب کردن این مناظره و مصاحبه‌ها حفظ اسناد مرتبط با وقایع بعد از انتخابات 88 بود. وجود همچنین کتابی در جامعه باعث مستند شدن وقایع سال 88 می‌شود و بنده معتقدم هرچه میزان استناد وقایع 88 بالاتر برود فضای سیاسی را بهتر می‌توان مدیریت کرد.

وی ادامه داد: بنده در ابتدای کتاب نیز آورده‌ام: در این کتاب حرف‌هایی است که تاریخ مصرف ندارد. زیرا یامین‌پور انسان با سواد و اندیشمندی است و سوال‌های مناسبی برای این برنامه‌های تلویزیونی طرح کرده است. همین انتخاب مناسب سوالات و مباحث باعث شده تا این گفت‌وگوها تارخ مصرف نداشته باشد.

روزی‌طلب همچنین درباره ویژگی‌های این کتاب توضیح داد: همه گفت‌وگوهای این سه برنامه تلویزیونی تدوین شده و اگر در مصاحبه‌ها به شخص خاص یا واقعه خاصی اشاره شده بود در پاورقی‌های کتاب این اشخاص یا وقایع به طور کامل توضیح داده شده است. همچنین در ابتدای هر مصاحبه این کتاب، مصاحبه شونده معرفی شده تا خواننده با فضای سیاسی فرد مصاحبه شونده بیشتر آشنا شود. این کتاب بیشتر یک سند نگاری است و قصد نداشتیم وارد تحلیل این مصاحبه‌ها و مناظره‌ها شویم.

برای دریافت نسخه چاپی این کتاب اینجا کلیک کنید.

 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن