اخبار اخبار

12:56
24 آذر 1397

«آن سوی مه» داستان‌هایی از روزهای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی

«آن سوی مه»، هشت داستان درباره انقلاب و جنگ به قلم داریوش عابدی برای نوجوانان است که به علاقه‌مندان کتاب معرفی می شود. این کتاب در نخستین دوره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس برگزیده شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، «آن سوی مه»، «بمباران»، «بابا بزرگ خوب من»، «خط»، « ورقه استخدامی» ، «جاش» ، «موش» و «اسیر»، عنوان داستان‌های این مجموعه‌ است. .داستان های این مجموعه در فاصله سال‌های 62 تا 65 توسط داریوش عابدی نوشته شده‌اند.
 
داستان‌ها با موقعیت افراد در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی نوشته شده اند.«ورقه استخدامی»، تنها داستان مجموعه «آن سوی مه» است که فضای روزهای پیروزی انقلاب را به تصویر کشیده است.
 
در قسمتی از کتاب اینگونه آمده است: (صدای جیرجیرک‌ها فضای کوه را انباشته بود. ماه آرام‌آرام خود را از دست ابرهای سیاه می‌رهانید و حریر نرم خود را بر روی کوه و دره می‌انداخت. روستا، در پایین کوه، در پناه درختان بلوطی که نیزه بر شکم شب فرو کرده بودند، خفته بود و تنها، چراغی کم نور از درون یکی از خانه‌ها که در ابتدای روستا قرار داشت، سوسو می‌زد.
 
موسی، سنگی را که می‌رفت از زیر پایش کنده شود و به دره سرازیر گردد، با کف پا نگه داشت و نگاه مضطرب و بی‌تاب خود را تا عمق تاریکی کم جان شب فرو برد. بعد از مدّتی مکث، برگشت...)
 
برای خرید نسخه چاپی کتاب اینجا را کلیک کنید.
 
برای خرید نسخه الکترونیک کتاب اینجا را کلیک کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن