اخبار اخبار

10:34
14 آذر 1397

سرهنگی: خون جوانان مردم به کسی رکاب و سواری نمی دهد

مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر هنر و ادبیات پایداری: به قول ناپلئون اگر می‌خواهید به کشوری حمله کنید اول درباره زنان آنها تحقیق کنید،

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، مرتضی سرهنگی گفت: در جنگ هشت ساله زنانی بودند که کودکانشان را در نبود مردانشان بزرگ کردند. استقامت مردان در جبهه‌ها ارتباط مستقیمی با استقامت زنان در پشت جبهه‌ها دارد. ما 15 هزار دانش‌آموز شهید داشتیم که ساکشان را مادرانشان بستند‌.

وی با بیان اینکه همه اطلاعات و محاسبات دنیا درباره جنگ عراق علیه ایران درست بود، اما آنها برخی از موارد را در نظر نگرفتند، ادامه داد: از سرباز عراقی پرسیدم که کارت چه بود، گفت نگهبان انبار مهمات بودم. گفتم در این انبار چه بود؟ گفت در این انبار وسایل آتش‌بازی از هلند وارد کرده بودند که وقتی انقلاب ایران سقوط کرد ما شادی کنیم. همه محاسبات دنیا درباره این جنگ درست بود اما دنیا این را حساب نکرد که همه ما ناگهان سرباز شدیم و پشت این سربازها مادرانشان بودند. خوشحالم که 30 سال است زیر پای نویسندگان جنگ را جارو می‌کنم.

سرهنگی یادآور شد: دیداری داشتیم با رییس اتحادیه نویسندگان روسیه.  او در این دیدار می‌گفت که آنها هزار رمان درباره جنگشان نوشته‌اند. او می‌گفت روسیه بدون ادبیات جنگش فقط یک خاک پهناور است. خوشحالم که ادبیات جنگ در ایران شعله‌ور شده است و مردم دستشان را با این شعله‌ها گرم می‌کنند.

در ویدئوی زیر صحبتهای سرهنگی را می‌شنویم:

 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن