اخبار اخبار

11:20
5 آذر 1397

روزهای خرمشهر با پلاک و خاکریز و چفیه برای کودکان

سه مجموعه از کتاب‌های مرتضی سرهنگی با نام‌های «اسم من چفیه است»، «اسم من پلاک است» و «اسم من خاکریز است» بهمراه کتاب «روزهای خرمشهر»، همزمان با روز و هفته بسیج به کودکان و نوجوانان گرامی معرفی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، این سه اثر«اسم من چفیه است»، «اسم من پلاک است» و «اسم من خاکریز است» آخرین‌بار در سال 80 منتشر شده‌اند. در این سه عنوان، مخاطب با کاربردهای خاکریز، پلاک و چفیه آشنا می‌شود. داستان این عناوین با زبانی ساده و روان روایت شده و قصد دارد تا عناصر مختلف جبهه و جنگ را برای گروه سنی کودک و نوجوان بازشناسی کند.
 
 
سرهنگی درباره این آثار اظهار داشته است: در چهار جلد کتاب تازه‌ای که از من منتشر شده، به سراغ اصطلاحاتی رفته‌ام که در جنگ بوده است و پلاک، چفیه و خاکریز را معرفی کرده‌ام. این داستان‌ها را در طول سال‌های گذشته نوشته‌ام و البته این مجموعه ادامه داشته و بیشتر از این بود. اما در حال حاضر این چهار جلد را آماده انتشار داشتم.
 
این نویسنده افزود: تلاش کردم تا در این داستان‌ها از قوه تخیل استفاده کنم تا برای کودکان جذابیت بیشتری داشته باشد و به همین منظور به این گونه سوژه‌ها، در داستان جان داده‌‌ام و آن‌ها به نوعی خود را معرفی می‌کنند. در آثار دفاع مقدس ویژه کودکان و نوجوانان نیز خوب است که نویسندگان تخیل را به کار بگیرند؛ چرا که جهان کودکان با تخیل سر و کار دارد و به سمت این دست از آثار بیشتر جذب می‌شوند و برایشان خواندنی‌تر است.
 
 
مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری با تاکید بر اینکه ادبیات انقلاب و دفاع مقدس برای کودکان و نوجوانان باید یکی از استراتژی‌های حوزه هنری باشد، عنوان کرد: از ابتدا هم حوزه هنری به این مهم توجه داشته است و در سال‌های اخیر نیز با تاسیس حوزه هنری کودک و نوجوان بیش از پیش به این مقوله توجه نشان می‌دهد.
 
 
«اسم من چفیه است»، «اسم من پلاک است» ، «اسم من خاکریز است» و «روزهای خرمشهر» تولید حوزه هنری کودک و نوجوان هستند که در قطع رقعی و در شمارگان 2500و با قیمت 8000هزار تومان توسط سوره مهر منتشر شده اند، که سه اثر نخست به چاپ اول و کتاب «روزهای خرمشهر» نیز به چاپ دوم رسیده است.

برای خرید اسم من چفیه است لطفا اینجا را کلیک کنید.

برای خرید اسم من پلاک است لطفا اینجا را کلیک کنید.

برای خرید اسم من خاکریز است لطفا اینجا را کلیک کنید.

برای خرید روزهای خرمشهر لطفا اینجا را کلیک کنید

 

 

 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن