اخبار اخبار

16:16
12 آبان 1397

آثار داستانی و نمایشی سوره مهر برای دانش آموزان

به مناسبت فرا رسیدن روز دانش آموز در سیزدهم آبان، سوره مهر برخی آثار جدید داستانی و نمایشی خود را به محصلان علم و دانش معرفی می‌کند.

 به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، با چاپ کتاب «سی کشتی، یک فرمانده» به قلم لیلا نظری گیلانده که به خاطرات ناخدا یکم عرشه فرید آگه‌دل اختصاص یافته،  تاکنون یازدهمین مجلد از مجموعه قصه‌های دریا منتشر شده است.
 
مجموعه «قصه‌های دریا» خاطرات جمعی از فرماندهان نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نداجا) در دوران دفاع مقدس برای نوجوانان است که به همت حوزه هنری کودک و نوجوان تولید و توسط سوره مهر به علاقه‌مندان معرفی می شود.
 
 مجموعه قصه‌های دریا
شامل: «تکاوران خرمشهر» خاطرات ناخدا یکم تکاورهوشنگ صمدی نوشته سید قاسم یاحسینی، «من یک کلاه‏‌سبزم» خاطرات امیر دریادار دوم تکاور محمدحسین محیطی نوشته فاطمه بهبودی، «یک شهر، یک خانه» خاطرات دریادار دوم داریوش ضرغامی نوشته مریم حضرتی، «آتش و پرواز لاک‌پشتها»خاطرات ناخدا یکم عملیات هوایی میرمنصور سید قریشی به قلم حسین قربانزاده، «سبلان زنده است» خاطرات امیردریادار دوم عرشه عبدالله معنوی رودسری نوشته رضا قلی‏زاده‏‌علیار، «درست یک پا روی زمین» خاطرات ناخدا یکم تکاور سلیمان محبوبی نوشته محمداسماعیل حاجی علیان، «خواهرم جوشن» روایتی از خاطرات دریاداردوم عرشه علی‌‏اکبر اخگر نوشته مهدی زارع، «بویه‏‌های روشن» خاطرات ناوسروان تکاور سیداحمد شمس‌‏زاده علوی نوشته حسن احمدی، «باد سرخ» خاطرات امیر دریادار دوم عرشه ناصر سرنوشت نوشته هادی حکیمیان و «اقیانوس‌‏ها چرخ می‌‏زنند» خاطرات ناو سروان تکاورمهدی ارتیانی نوشته پری آخته است.
 
مجموعه «یک آیه، یک نمایش»
نمایشنامه‌هایی در پنج مجلد برای نوجوانان است که براساس آیه‌های قرآن کریم نوشته‌ شده‌اند.
 
عناوین نمایشنامه‌های این مجموعه که توسط حوزه هنری قم تولید و در «سوره مهر» چاپ و منتشر شده است عبارتند از: (میزان) شهید سیدحسن حسینی، (آن‌ها زنده‌اند) مجید ملامحمدی، (کارستان) محمدرضا آزاد، (کلیددارِ کعبه) و (به خاطر‌ مروارید) به قلم سیدحسین فدایی‌حسین.
 
محمدرضا آزاد، عضو شورای نویسندگان این مجموعه درباره این مجلد چندگانه گفت: این مجموعه، یک مجلد ادامه‌دار است که تاکنون پنج دفتر از آن منتشر شده. غیر از یکی از آثار (کلیددار کعبه) که توسط من نگاشته شده است، اولین اثر از این مجموعه‌ توسط  یکی از دوستان شهیدم نوشته شده بود که بنده گردآوری آنرا انجام دادم و در حال حاضر با نام خود شهید منتشر شده است. وی ادامه داد: قرآن به نظر ما و کسانی که با آن آشنایی دارند منبع بسیار خوبی است که می‌تواند در زمینه‌های انسانی به بشر کمک کند. در زمینه‌های فرهنگی و هنری نیز همان طور که حافظ و برخی شاعران دیگر قرآن را در شعر برای ما مجسم کردند، در هنرهای دیگر نیز باید از این کتاب الهی به خوبی استفاده کنیم.
 
همچنین «مردی برای همیشه» نمایشنامه‌‌ایی است که شهرام کرمی زندگی امام موسی صدر از مرحله تولد تا ربوده شدن وی را در هفت صحنه برای نوجوانان به رشته تحریر درآورده است.
 
اذان برای موسی، یک شاخه گل برای پروین، روزگار صور، اولین شهید، گفت‌وگو با سنگ، آزادی را باور کن و مردی برای همیشه عنوان هفت صحنه این نمایشنامه هستند.
 
شهرام کرمی پیشتر در مراسم رونمایی از این اثر گفته بود: «این کتاب جزء کارهای پر افتخار من است، چرا که برای نوشتن آن میل فراوانی داشتم. اگر قرار باشد از مجموعه آثارم یکی را انتخاب کنم و بگویم به کدام وابسته هستم، مردی برای همیشه جزء کارهایی است که واقعا با عشق آن را نوشتم و از آن همیشه به نیکی یاد خواهم کرد.
 
وی ادامه داده بود: وابستگی من به امام موسی‌صدر از دوران کودکی آغاز شد. من با نام ایشان از همان دوران آشنا شدم، عکسی در منزل ما از ایشان وجود داشت که دست زیر چانه قرار دارد و من همیشه چهره نورانی این مرد مومن در خاطرم هست و همیشه فکر می‌کردم امام موسی‌صدر امام حاضر ماست. از همان روزها وابسته او شده بودم و یکی از ویژگی‌هایش جمال نورانی‌اش است.»
 
برای تهیه این مجموعه با شماره 66477001 تماس حاصل فرمایید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن