اخبار اخبار

12:27
12 آبان 1397

ارائه سه رمان نوجوان همراه با تخفیف به مناسبت روز دانش آموز

به مناسبت 13 آبان و روز دانش آموز سه کتاب «فرزندان ایرانیم»، «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» و «زمانی برای بزرگ شدن» با تخفیف دو هزار تومانی ارائه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، «فرزندان ایرانیم» نوشته داوود امیریان؛ خاطره‌هایی از دوره آموزش زمان جنگ اوست. او این خاطرات را با زبان طنز نوشته است.

امیریان با استفاده از طنز کلام و موقعیت، تلخ‌ترین روایت‌ها را خواندنی و جذاب می‌کند و به ویژه در این اثر، فضای خشک و خشن جنگ را برای مخاطبان نوجوان خواندنی و شیرین می‌نماید.

شرح دوران کودکی، دستکاری شناسنامه برای اعزام به جبهه به علت‏کمی سن، خاطرات تلخ و شیرین دوران آموزشی در کنار دیگر افراد اعزامی که اکثراً هم سن و سال وی بوده‏اند، خشم شب و دستپاچگی‏ بچه‏ها و پدید آمدن لحظات به یاد ماندنی، حضور در کلاس‏های‏عقیدتی، غافلگیری و خلع سلاح نگهبانان توسط مسئولین گروهان‌ها و درگیری با مسئولان توسط بچه‏های آسایشگاه طی یک برنامه از پیش تعیین شده، تنبیه‏ها و تشویق‏ها و ... محتوای این خاطرات را در بر می‏گیرد.

ابراهیم حسن‌بیگی در رمان نوجوان «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» به شرح اتفاقات دوران ارباب رعیتی در ترکمن صحرا می‌پردازد و داستان پسر نوجوان ترکمنی به نام الیاس، پسر محمدجان، را بیان می‌کند که درگیر عشق نافرجام دختر خان روستایشان صفورا می‌شود و در ذهنش فکر ازدواج با او را می‌پروراند تا اینکه سرکرده‌های خان، برادرش یوسف را می‌کشند و عروسی او را تبدیل به عزا می‌کنند و از آن پس الیاس مدام در پی گرفتن انتقام خون برادرش است و این ماجرا به اتفاقات و مبارزات قبل از پیروزی انقلاب اسلامی پیوند می‌خورد.

«زمانی برای بزرگ شدن» نوشته محسن مومنی، داستان به حضور یک جوان جنوب شهری در جبهه برای اعاده حیثیت از خانواده‌اش می‌پردازد؛ حیثیتی که پیوستن برادر بزرگترش به نیروهای منافقین و شرکت در بمبگذاری‌ها آن را لکه دار کرده است.

مومنی زبانی پاکیزه و نثری روان و منسجم دارد و در داستانش از توصیف دقیق جزئیات و روابط آدم‌ها و فضای داستان لحظه‌ای غافل نمی‌شود. چرا که داستان او، داستانی مبتنی بر حادثه و اتفاق‌های بزرگ نیست؛ بلکه داستانی است که بر پایه روابط عادی میان آدم‌ها در جنگ پیش می‌رود و در مسیر خود به تحولی آرام و درونی در قهرمان اصلی منجر می‌شود.

برای دریافت نسخه چاپی کتاب «فرزندان ایرانیم» اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نسخه چاپی کتاب «فرزندان ایرانیم» اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نسخه چاپی کتاب «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نسخه چاپی کتاب «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نسخه چاپی کتاب «زمانی برای بزرگ شدن» اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نسخه چاپی کتاب «زمانی برای بزرگ شدن» اینجا کلیک کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن