اخبار اخبار

14:25
22 مهر 1397

چاپ دوم این «سه شنبه‌های دوست داشتنی»

کتاب «سه شنبه‌های دوست داشتنی» شامل 23 داستان کوتاه به انتخاب «محمدرضا سرشار» است که به تازگی به چاپ دوم رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، این مجموعه به داستان‌های عارفانه، عاشقانه، دفاع مقدسی و اجتماعی شاگردان سرشار اختصاص دارد که سر کلاس درس ارائه شده است و با انتخاب این نویسنده در قالب «سه شنبه‌های دوست داشتنی» منتشر شده است.

این کتاب از 23 داستان کوتاه تشکیل شده و در ابتدای هر داستان بیوگرافی کوتاهی از هر نویسنده درج شده است.

«ماکسیما»، «دخترعموها» ، «مهمان» ، «قرعه» ، «بازی»، «مرد»، «نور سبز شمع»، «طعمه»، «جنس دوم»، «کابوس»، «بهشت»، «راز صندوقچه» ، «قطعه نو»، «حکم»، «هیاهوی خاموش»، «آنجل»، «بوی باران»، «اعتراف»، «شبانه»، «حریم خلوت»، «حضوری از جنس عشق» و «وقتی انتظارش را نداری» عناوین داستان های این کتاب است.

اقدس ارطایفه، سهیلا ازگلی، شیرین اسحاقی، مانیا کتایی احمدی، فاطمه جعفری، اشرف حاج سید جوادی، فرخنده حق شنو، مریم شریف رضویان، محبوبه یزدانی و مریم مقانی نویسندگان داستان‌های این کتاب هستند.

«سه شنبه‌های دوست داشتنی» صداهایی متفاوت ازنسلی نه چندان قدیمی است. نسلی که حالا قشر میانسال جامعه امروز را تشکیل می‌دهند و نگاهشان به همه جنبه‌های زندگی امروز، نگاهی است نشات گرفته از تجارب سالیان عمر. آن‌ها در این داستان‌ها، از روزگار امروز با همه پیچیدگی‌هایش در روابط میان آدم‌ها، و فراموشکاری‌هایش نسبت به بسیاری از ارزشهای گذشته حرف می‌زنند. بیشتر داستان‌ها، بر پایه گسیختگی روابط در نسل امروز، و یا معضلاتی بنا شده که گریبان نسل جوان را گرفته است. آن‌ها از روابط و رویاهای نسل جوان حرف می‌زنند، رویاهایی که‌گاه از منطق واقعیت به دورند و در عالم خیال واقع می‌شوند.

 اکثر نویسنده‌های مجموعه در داستان‌هایشان می‌کوشند تا از ورای تیرگی‌های دنیای امروز به بیان حقیقت بپردازند و ارزش‌های فراموش شده را دوباره متبلور سازند. آنها اغلب برای رهایی شخصیت‌هایشان از گرفتاری‌ها، مذهب و ارزش‌های به جا مانده از دفاع مقدس را به عنوان راه رهایی معرفی می‌کنند. نگاه نویسنده‌های زن مجموعه، به سادگی از لحن زنانه آن‌ها و موضوع داستان‌هایشان پیداست.

اولین داستان به نام «دختر عموها» از اقدس ارطایفه است که داستان دختری را شامل می شود به نام روشنک که عمو و دخترعمویش از ایتالیا آمده اند. روشنک خیلی  به دخترعمویش حسودی می‌کند؛ در حالی که آنها از دو دنیای متفاوت هستند؛ روشنک میانه خوبی با مذهب ندارد اما دخترعمویش فردی مذهبی است.

نبرد میان خیر و شر در بسیاری از داستان‌های این کتاب جاری است و برای آنها که دلشان می‌خواهد قصه‌هایی ساده و روان با موضوعاتی بنا شده بر ارزش‌های اخلاقی و دینی بخوانند، خواندن کتاب «سه شنبه‌های دوست داشتنی»، تجربه لذت بخشی خواهد بود.

برای دریافت نسخه چاپی این کتاب اینجا کلیک کنید.


 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن