اخبار اخبار

10:56
8 مهر 1397

معصومه سپهری؛

در رنج‌ها و سختی‌های فرنگیس شریکم

نویسنده کتاب‌های تقریظی «نورالدین پسر ایران» و «لشکر خوبان» در مراسم رونمایی از تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب فرنگیس گفت: در رنج‌ها، شادی‌ها، اضطراب‌ها و حتی قدم‌های سنگین و تلخی که فرنگیس گاهی از خانه برداشته و فرار کرده و بازگشته شریکیم و نمی‌توانیم ذره‌ای از آلام خانواده‌های داغدار کرمانشاهی بکاهیم.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، معصومه سپهری نویسنده دو کتاب «نورالدین پسر ایران» و «لشکر خوبان» در این مراسم گفت: مطمئنا فرنگیس ترجمه خواهد شد و از آن فیلم‌هایی ساخته می‌شود، اما خواهش می‌کنم با روش‌های درست و احترام به حقوق مادی و معنوی راوی و نویسنده این کارها انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه در صفحات پایانی کتاب جز احساس شرم چیزی نداشتم، گفت: همان سال که کتاب چاپ شد نام خانم حیدرپور را شنیدم، اما خوانش کتاب را تازه به پایان رسانده‌ام.

سپهری ادامه داد: در رنج‌ها، شادی‌ها، اضطراب‌ها و حتی قدم‌های سنگین و تلخی که فرنگیس گاهی از خانه برداشته و فرار کرده و بازگشته همراه شدم. در اینها شریکیم و نمی‌توانیم ذره‌ای از آلام خانواده‌های داغدار کرمانشاهی بکاهیم.

وی با بیان اینکه چندی پیش کتاب «جنگ چهره زنانه ندارد» را خواندم با مخاطب قرار دادن خبرنگاران و نویسندگان تصریح کرد: آرزو می‌کردم خبرنگاران و فعالان ما و همچنین نویسندگان ما نیز وارد این حیطه شوند و در حریم زنان و مردان نویسنده شوند؛ چرا که دریایی از ناگفته‌ها در آن وجود دارد و هرکدام قابل مطالعه و احترام است.

سپهری اضافه کرد: چه دنیا ادبیات ما را به رسمیت بشناسد و چه نشناسد، اگر این موارد مکتوب نشود، وجدان‌ها بیدار نمی‌شود. این آثار نشان می‌دهد ملت ایران در طول تاریخ چه سختی‌هایی را گذرانده است.

نویسنده کتاب «نورالدین پسر ایران» خاطرنشان کرد: توجه حضرت آقا مهم‌ترین دلگرمی برای نویسندگانی امثال من است؛ چون ایشان می‌دانند در این شلوغی روزگار، توجه به فضای جنگ می‌تواند به ما کمک کند تا با عزت از این دوران سخت عبور کنیم.

حجت الاسلام شیرازی نیز در این نشست گفت: ایرانیان و ملت‌های جهان باید بدانند چه عزتی را زنان ما در تاریخ انقلاب و جنگ هشت ساله آفریدند. این نقش تنها در جنگ نطامی نیست. در عرصه فرهنگی نیز زنان ما حماسه‌های فراوانی آفریدند که یکی از حماسه‌ها تدوین همین آثار دفاع مقدس است که ما باید تقدیر ویژه از آنها داشته باشیم؛ از افرادی که این عظمت را برای نسل امروز و آینده تدوین می‌کنند.

همچنین در این برنامه بهناز ضرابی‌زاده نویسنده دختر شینا گفت: من و خانم فتاحی، نویسنده رمان فرنگیس حدود ۲۶ سال است که باهم دوست هستیم و من، موفقیت‌های خانم فتاحی را موفقیت خود و تمام زنان ایران می‌دانم.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنم نقش بی‌بدیل و ماندگار و تحسین‌برانگیز زنان کشورم را در راه دین، وطن و ارزش‌های کشور بنویسم تا دنیا بداند، برایم دعا کنید.

ضرابی‌زاده در ادامه یادداشتی را که درباره شهدا نوشته بود، قرائت کرد.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن