اخبار اخبار

16:35
3 مهر 1397

برگزاری سه مسابقه ابداعی بزرگ کتابخوانی (محله محور، استان محور و یگان محور)

در هفته دفاع مقدس و به یادبود شهید سعید سیاح طاهری

با طراحی ستاد مردمی مسابقات کتابخوانی بزرگ دفاع مقدس شهید سعید سیاح طاهری، سه مسابقه بزرگ کتابخوانی با ویژگی صرف مخاطب محور در هفته دفاع مقدس در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، در اولین ابتکار بصورت (محله محور)، کتاب (بچه‌های کفیشه) خاطرات سردار مکی یازع از دلاوری‌های مردمان محله کفیشه آبادان در دوران محاصره شهر، در پنجم مهرماه و در سالروز شکست حصر آبادان در بین تمامی ساکنان خانه‌های این محل بصورت رایگان توزیع خواهد شد .

در دومین ابتکار بصورت (یگان محور) کتاب (روزهای بی‌آینه) خاطرات سرکار خانم منیژه لشکری، همسر خلبان شهید حسین لشکری در بین تمامی همسران خلبانان و کادر پایگاه‌های هوایی بوشهر، دزفول و تهران در حال توزیع است.

در سومین ابتکار بصورت (استان محور) 22000 هزار جلد از چهار کتاب خاطرات «وقتی مهتاب گم شد» خاطرات شهید علی خوش‌لفظ، «خداحافظ سالار» به روایتگری همسر شهید حسین همدانی، «آب هرگز نمی‌میرد» به روایتگری جانباز محمد سلگی و کتاب «پیغام ماهی‌ها» خاطرات شهید حسین همدانی از قهرمانان و شهدای شاخص و مردمی استان همدان که قبلا در میان تمامی  معلمان این استان توزیع گردیده، به مرحله دریافت برگه‌های پرسشنامه رسیده که در آبان ماه نتایج اعلام خواهد شد.


لازم به ذکر است که تفاوت این نوع مسابقات، تاکید بر مرجع نمودن فرهنگ دفاع مقدس بصورت غیر کلیشه‌ای و دقیقا مرتبط با گروه مخاطب است تا با استفاده از غریزه همذات پنداری، ارتباط واقعی‌تری بین اثر و خواننده برقرار گردد.

این مسابقات به صورت مردمی و با همراهی هنرمندانی همچون پرویز پرستویی، حوزه هنری کشور، حوزه هنری و آموزش و پرورش استان همدان، فرماندهان و کادر پایگاه‌های هوایی بوشهر، دزفول و تهران و نیز یاری عقیدتی سیاسی نهاجا انجام می‌پذیرد.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن