اخبار اخبار

08:29
25 شهریور 1397

دیدار علیرضا مختارپور با فرنگیس حیدرپور، شیرزن کرمانشاهی

علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی به همراه معاونان و مدیران کل نهاد با حضور در روستای گورسفید گیلانغرب با فرنگیس حیدرپور، راوی کتاب «فرنگیس» و بانوی قهرمان دفاع مقدس دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، علیرضا مختارپور بعد از این دیدار، در صفحه اینستاگرام خود در یادداشت کوتاهی نوشت: «روز چهارشنبه 1397/6/21 توفیق زیارت شیر زن شجاع گیلانغرب سرکار خانم فرنگیس حیدرپور در روستای گورسفید دست داد. این بانوی مسلمان کُرد که در سال 59 با تبر از خود و ایران اسلامی در برابر دشمنان دفاع کرد هنوز هم در همان روستا زندگی می‌کند. دغدغه‌اش سربلندی و استقلال ایران، مقاومت در برابر دشمن، و رسیدگی به وضع مردم منطقه محروم و زلزله زده است. فرنگیس حیدرپور الگویی برای دختران نسل آینده انقلاب اسلامی است. با مطالعه کتاب فرنگیس اثر نویسنده ارزشمند خانم مهناز فتّاحی، او و امثال او را بشناسیم و به جامعه معرفی کنیم تا به فکر هیچ دشمنی، حمله به سرزمین مقدّس‌مان هرگز خطور نکند. انشاء الله»

فرنگیس حیدرپور که متولد روستای «گورسفید» از توابع گیلانغرب استان کرمانشاه است در سال 59 در جریان حمله عراق به روستای محل زندگی‌اش با یک تبر  در برابر سربازان ارتش عراق ایستاد و به تنهایی مبارزه کرد.

فرنگیس حیدرپور در سال 59 در حالی که 18 سال داشت در زمان حمله عراقی‌ها به روستای «گورسفید» در حالی که اهالی روستا به دره‌های اطراف گریخته بودند، به همراه برادر و پدرش برای تهیه غذا راهی روستا می‌شود. در طول راه برادر فرنگیس در جریان درگیری با نیروهای عراقی به شهادت می‌رسد. فرنگیس حیدرپور نیز در برخورد با دوسرباز عراقی بدون داشتن اسلحه، با تبر پدرش یکی از سربازان را کشته و دیگری را با تمام تجهیزات جنگی اسیر کرده و تحویل مقر فرماندهی ارتش ایران می‌دهد.

همچنین در سال 1394 کتاب «فرنگیس» توسط مهناز فتاحی در انتشارات سوره مهر منتشر شده که تاکنون به چاپ‌های متعددی رسیده است.

گفتنی است کتاب «فرنگیس» در هفتمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس به عنوان اثر برگزیده انتخاب شده است.

برای دریافت نسخه چاپی این کتاب اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نسخه الکترونیک این کتاب اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نسخه صوتی این کتاب اینجا کلیک کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن