اخبار اخبار

15:50
20 شهریور 1397

ساسان ناطق در جلسه نقد «پوتین قرمزها»

بزرگترین حسن این کتاب تصویرسازی از اسرای عراقی است

جلسه نقد و بررسی کتاب «پوتین قرمزها» با حضور فاطمه بهبودی نویسنده کتاب و ساسان ناطق نویسنده و خاطره نگار در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، ساسان ناطق مدیر کارگاه قصه و رمان مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری در ابتدای این نشست درباره ویژگی این کتاب گفت: خانم بهبودی در شروع کتاب تصویری از کلیت بحث به خواننده ارائه می‌دهد که تصویر جزو مشخصه‌هایی است که برای صحنه سازی و فضاسازی داستان به خواننده کمک می‌کند و اطلاعات کامل‌تری در اختیار او قرار می‌دهد.

وی افزود: شاید درخاطره نویسی چیزی به عنوان توصیف صحنه وجود نداشته باشد و خاطره نگار موظف است در قالب ارکان خاطره نگاری قدم بردارد ولی اتفاقی که در این کتاب افتاده این است که خانم بهبودی تلاش کرده به جای گفتن از نشان دادن استفاده کند تا خواننده به تصویر بهتری از فرماندهان و افسران اسیر عراقی دست یابد.

این خاطره نگار اظهار داشت: گفتن اینکه دشمن دشمن است دردی را از ادبیات دفاع مقدس درمان نمی‌کند اما وقتی ما در دل ادبیات شروع می‌کنیم به تصویرسازی از این دشمن به خواننده خودمان نشان می‌دهیم که چرا جنگ ما هشت سال طول کشید. این تصویرسازی کمک می‌کند به شناخت بهتری از فرماندهان عراقی و سربازان این کشور به دست می‌آوریم.

ناطق در پایان گفت: کتاب «پوتین قرمزها» می‌کوشد تصاویر درستی هم از داشته‌های خودمان داشته باشیم و هم از داشته‌های دشمن. خواننده با خواندن این کتاب و کتاب‌هایی که درباره اسرای خودمان منتشر شده به این نتیجه می‌رسد که اسرای رزمنده ما چقدر شجاعت داشتند که تمام مرارت‌ها و سختی‌ها را تحمل می‌کردند و سر خم نمی‌کردند.

فاطمه بهبودی نویسنده این کتاب هم در این جلسه درباره چرایی انتخاب عنوان «پوتین قرمزها» گفت: افسران و نیروهای رده بالای ارتش عراق پوتین قرمز به پا داشتند که اینها را از افسران رده پایین و سربازان متمایز می‌کرد و چون بیشتر این کتاب درباره همین افسران رده بالاست ترجیح دادم از این عنوان برای کتاب استفاده کنم.

برای دریافت نسخه چاپی این کتاب اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نسخه الکترونیک این کتاب اینجا کلیک کنید.

 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن