اخبار اخبار

12:02
14 شهریور 1397

تازه‌های کتاب

مستندنگاری مجتبی رحماندوست هنگام عبور از مسکو پکن

کتاب «عبور از مسکو و پکن» شامل دست‌نوشته‌های مجتبی رحماندوست به حدود 10 کشور منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، این نویسنده بای بیان اینکه اما کتاب «عبور از مسکو و پکن» شامل دست‌نوشته‌هایم به حدود 10 کشور است، خطرنشان کرد: موارد روز نوشت در ماموریت‌ها و یا سفرهای شخصی‌ام در این کتاب گرد آمده است مواردی که شاید یک مخاطب که این سفر را تجربه نکرده و با شرایط محیطی آن کشور آشنا نیست با خواندن این کتاب به آنها دست یابد و حتی برای آنان که سفر داشته‌اند شاید حرف تازه‌ای داشته باشد.

به گفته وی، وی این کتاب را مربوط به سفرهای اواخر سال 70تا هشتاد دانست

رحماندوست در مقدمه این کتاب نوشته:«در سفرهایم به بعضی از کشورها مشاهداتی داشته‌‏ام که به گمانم نقل آن‏ها برای کسانی که هم‏سفر من نبوده‌‏اند، خالی از لطف نیست. از میان ده‌‏ها سفرنامه دست‏ نویس خودم، چند سفرنامه را به شما خوانندگان گرامی تقدیم می‏ کنم تا چه قبول افتد و چه در نظر آید. در مجموعه‏‌ای که پیش روی شماست خاطرات دو سفرم به مسکو و پکن، همراه مقامات آمده است. به تناسب ایام، که از آن‏ها عبور کرده‏‌ایم، نام مجموعه را «عبور از مسکو و پکن» گذاشته‌‏ام.

ضمناً ادبیات سفرنامه و نوع نام بردن از هم‏سفران به تناسب سال‏‏‌هایی است که سفرها در آن ایام صورت گرفته است و مسئولان نام‏برده‏ شده در جایگاه‏‌های سیاسی خود بوده‌‏اند.»

برای دریافت نسخه چاپی این کتاب اینجا کلیک کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن