اخبار اخبار

15:29
3 شهریور 1397

مباحثه امیرخانی و افروغ همزمان با رونمایی از کتاب «روزنگاشت تنهایی»

مراسم رونمایی از جلد چهارم کتاب «روزنگاشت تنهایی» نوشته دکتر عماد افروغ با حضور علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی، رضا امیر خانی نویسنده، مهدی قزلی نویسنده، محمد آقاسی رئیس مرکز افکار سنجی (ایسپا) و ... در خانه مهر رضا (ع) برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، از بخش‌های جالب این برنامه مباحثه رضا امیرخانی و عماد افروغ درباره مباحث این کتاب است.

کتاب «روزنگاشت تنهایی»، شرح وقایع و بیان دردها، گلایه‌ها و دغدغه‌های فکری، معرفتی، عاطفی، اخلاقی، فرهنگی و حتی سیاسی فردی انس گرفته با خلوت و عزلت است که طبیعتا و تا حدودی متفاوت از اکثر روزنگاشت‌های مربوط به دید و بازدیدها، ملاقات‌ها و دیدارهای رسمی است.

«روزنگاشت تنهایی» به طور عمده شرح وقایعی است که در حین و در فرآیند خلوت گزینی جلوت گرا بر راوی و با راوی رخ داده است. وقایعی تلخ و شیرین.

آنچه بر راوی گذشته است مربوط به تماس‌ها، دعوت‌ها و درخواست‌هاست و آنچه با راوی اتفاق افتاده است، مربط به نحوه و محتوای پاسخ‌ها و شرح دغدغه‌ها و دردهایی است که به صور مختلف اعم از تاملی قرآنی، نوشته‌ای فلسفی، بیانی عاطفی و مناجاتی با خدای سبحان و مبدا و آرامش درونی، مطالعه متنی فلسفی یا ادبی، اشاره ای به آرای اندیشمندان بزرگ، اظهار حالتی روحی و روانی، اشارتی به وقایع یومیه، نقدها و گلایه ها، بیم ها و نگرانی‌ها و ... نموده و تجلی یافته است.

گفتنی است این برنامه روز دوشنبه 5/6/97 ساعت 18  در خانه مهر رضا وابسته به خیریه متوسلین به امام رضا (ع) در خیابان ولیعصر بالاتر از توانیر نرسیده به ایستگاه پل همت نبش کوچه نیلو برگزار خواهد شد و ورود برای عموم بلامانع است.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن