اخبار اخبار

10:46
28 مرداد 1397

تازه‌های کتاب

یک پیاله چای با آرزوهای کوچک

«یک پیاله چای با آرزوهای کوچک» مجموعه‌ای است از داستان‏های برگزیدۀ ششمین جشنوارۀ قند پارسی، از داستان نویسان جوان افغانستان. این مجموعه را دکتر محمدصادق دهقان گرد آوری کرده و توسط نشر سورۀ مهر منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، نویسندگانی که منتخب آثار آنها در این کتاب آمده است عبارتند از: سید علی موسوی، فاطمه موسوی جاوید، صدیقه کاظمی، وسیمه بادغیسی، ریحانه بیانی، غلام رسول جعفری ( سیمیا )، سهراب سروش غیبی، بتول محمدی، سکینه محمدی، معصومه حسینی، فاطمه بخشی، زهره ابراهیمی و فائزه صالحی.

«کابل جای آدم نیست» اثر سید علی موسوی، منتخبی از کتابی با همین عنوان است که برنده مقام دوم پنجمین جشن‌واره ادبی قند پارسی است و شانزده داستان کوتاه دارد و بیشتر آن‌ها در کابل اتفاق می‌افتند.

ریحانه بیانی یکی دیگر از نویسندگانی است که با داستان «دستمال خامک دوزی» و «طعم خوب خاک» در این کتاب حضور دارد.

نویسنده سعی دارد در این داستان مانند دیگر داستان هایش تا با بهره بردن از یک لحن زنانه به بیان احساسات و دغدغه های زنان و دختران مهاجر بپردازد و خواننده را با روحیات این قشر از مهاجرین افغان آشنا سازد.

سهراب سروش غیبی با دو داستان «من قبر نمی‌خواهم» و«اعداد بی‌سرنوشت» نویسنده دیگری است که در ششمین جشنواره قندپارسی شایسته تقدیر شناخته شده است.

برشی از داستان «دستمال خامک دوزی» را می‌خوانیم.

«... سنا آهسته به سوی سلیما رفت و کنارش ایستاد. سلیما بند شد و گوشی را به طرفش گرفت. سنا در حالی که سعی می کرد، موهای آشفته اش را پشت سرش جمع کند زیر لب گفت: «چی بگم ؟»

چشم های سلیما خندیدند: «بگیر!»

گوشی را گرفت و نشست.

صدای مهربانی از گوشی بیرون ریخت:

«سنا؟ سلام مادر جان!»

نگاهش پیچ و خم اسلیمی های ففرش را دنبال می کرد و لبهایش روی هم فشرده می شدند.

صدا بلندتر شد: «سنا جان؟ دخترک قندم، آوازت نمی آیه.»

گفتنی است «یک پیاله چای با آرزوهای کوچک» کتابی است از محمد صادق دهقان که منتخب داستان‌هایی از ششمین جشنواره قند پارسی را در خود جای داده است و انتشارات سوره مهر آن را با قطع رقعی و با قیمت ۱۰ هزار تومان وارد بازارکتاب کرده است.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن