اخبار اخبار

12:18
17 مرداد 1397

راوی کتاب «فرنگیس حیدرپور» سفیرآب شد

در ویژه برنامه «آوه زین» کودکان و نوجوانان کرمانشاهی که به عرضه آثار مختلف ادبی و هنری خود پیرامون «آب» می‌پردازند، فرنگیس حیدرپور راوی کتاب «فرنگیس» و بانوی قهرمان دفاع مقدس، به عنوان سفیرآب معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، در ویژه برنامه «آوه زین»کودکان و نوجوانان کرمانشاهی به عرضه آثار مختلف ادبی و هنری خود پیرامون «آب» و چگونگی محافظت از این نعمت پاک خداوندی خواهند پرداخت.

«آوه زین» نام روستایی در گیلانغرب است از توابع استان کرمانشاه است که در زبان محلی به معنی «جای زایش آب» است.

 ویژه برنامه «آوه زین» با موضوع ترویج صرفه جویی و استفاده بهینه از «آب» به میزبانی اداره کل کانون پرورش فکری استان کرمانشاه و با مشارکت سازمان آب منطقه‌ای استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

این اداره کل با اجرای ویژه برنامه استانی «آوه زین»، سعی دارد تا ضمن آشنایی کودکان و نوجوانان به استفاده صحیح از «آب»، آنان را به عنوان سفیران حفاظت از این نعمت پاک خداوندی نیز معرفی کند.

بر همین اساس، سازمان آب منطقه‌ای استان کرمانشاه نیز با استقبال از این طرح، آمادگی خود را برای برگزاری این ویژه برنامه در سراسر استان کرمانشاه اعلام و در برپایی این برنامه مشارکت عمده‌ای خواهد داشت.

گفتنی است :کتاب فرنگیس در 12 فصل تنظیم شده که با یک مقدمه شروع می‌شود و پایان‌بخش آن «کلام آخر» است. فصل اول به دوران کودکی راوی می‌پردازد که در آن از جنگ و پیامدهای آن خبری نیست اما سایه فقر و محرومیت در جایی که فرنگیس و خانواده‌اش زندگی می‌کنند بخوبی مشهود است. او در این فصل ماجرایی را تعریف می‌کند که قرار بوده به‌رغم مخالف خود به عقد یک مرد عراقی در شهر خانقین درآید که با دخالت گرگین‌خان، از بزرگان فامیل از اتفاق ناخواسته پیشگیری می‌شود.

برای دریافت نسخه چاپی این کتاب اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نسخه الکترونیک این کتاب اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نسخه صوتی این کتاب اینجا کلیک کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن