اخبار اخبار

16:01
23 تیر 1397

به مناسبت تولد حضرت معصومه (س) و روز دختر معرفی می‌شود

از نی‌نی دختری تا شعرهای دخترانه یک کودک درباره دنیای پیرامونش

مجموعه شش جلدی «نی‌نی‌ها» که نثرهای موزون برای بچه‌ها است، به همراه کتاب «مشق آسمان» که مجموعه شعرهای کودکانه یک دختر بچه از درباره دنیای پیرامونش است؛ به مناسبت تولد حضرت معصومه (س) و روز دختر به مخاطبان گرامی معرفی می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، مجموعه«نی نی‌ها» که به کوشش افسانه شعبان‌نژاد تالیف شده است به گونه‌ای طراحی شده که سه جلد آن برای نی‌نی دخترها و سه جلد آن برای نی‌نی پسرها است. عناوین کلی این مجموعه عبارتند از: «نی‌نی‌ها و هولولو»، «نی‌نی‌ها و اجی مجی» و«نی‌نی‌ها و پری‌ها».
 
 شعبان‌نژاد درباره این مجموعه اظهار داشت: مجموعه‌های نی‌نی‌ها که در آنها هم طنز وجود دارد برای خردسالان است که تقریبا با زبان نثر موزن همراه است. در«نی‌نی‌ها و هولولو» در اصل برای مقابله با ترس خردسال است، در این مجموعه از طریق «هولولو» شخصیتی که وارد خونه‌ها می‌شود و قصد دارد بچه‌ها را بترساند اما در نهایت برعکس این قضیه اتفاق می‌افتد و این بچه‌ها هستند که این شخصیت را می‌ترساند و باعث فرارش از خانه‌می شوند.
 
 شعبان‌نژاد همچنین افزود: «نی‌نی‌ها و اجی مجی» در ارتباط با آرزوهای بچه‌ها است. اجی‌مجی یک شخصیتی است که می‌خواهد آرزوهای بچه‌ها رو برآورده کند، چون مهارتی ندارد بر عکس آنرا انجام می‌دهد که با طنز همراه است مجموعه دیگر «نی‌نی‌ها و پری‌ها» است که در واقع پری ها کارهایی که بچه‌ها توانایی انجامش را ندارند برایشان انجام می‌دهند ولی در عین حال بچه‌ها هم در این قضیه فعالیت وکمک می‌کنند برای حل مشکلات.
 
«مشق آسمان» مجموعه شعرهای کودکانه مریم زندی است که روایت‌های یک دختر بچه از دنیای پیرامونش است.
 
 زندی درباره این اثر گفت: مجموعه (مشق آسمان) شامل دوازده شعر کودک است که همگی این‌ها در قالب چهارپاره  سروده شده‌اند ، شعرها نیز شامل کشفیات کودکان از طبیعت و دنیای پیرامون آنها هستند. در این مجموعه روایت‌های یک دختر کودک است از دنیای پیرامونش است، شعرها نیز برای گروه سنی (ب و ج) دوم ابتدایی تا پنجم ابتدایی کودک است.
 
 
در قسمتی از کتاب شاعر اینگونه سروده است:
 
 امروز املای مرا
 
 هی می‌نویسد اشتباه
 
 توی کتابم می کشد
 
 خط‌های پر رنگ و سیاه
 
 انگار فکرش باز هم
 
 مشغول چیز دیگری‌ست  
 
باید کمی تیزش کنم
 
حال مدادم خوب نیست
 
  برای خرید نسخه چاپی مجموعه نی‌نی‌ها کتاب لطفا اینجا را کلیک کنید.

برای خردی نسخه چاپی کتاب مشق آسمان لطفا اینجا را کلیک کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن