اخبار اخبار

16:02
16 تیر 1397

داوود لطف الله : تمایلم به شعر نوجوان است

شاعر کتاب «آبان در ترافیک» گفت: من در هر سه حوزه خردسال،کودک و نوجوان کار کردم ولی گرایش ناخواسته‌ام تمایل به شعر نوجوان است.

 به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، لطف‌الله که اثرش «آبان در ترافیک» به تازگی در شانزدهمین جشنواره قلم زرین بعنوان اثر برگزیده انتخاب شده است، گفت: مهم ترین تفاوت شعر نوجوان با کودک ، نوع زبان و نوع نگاه است، زیراعناصری که شعر را می‌سازد یکی هستند قالبها ، وزن‌ها و کلمات و حتی موضوعات، این‌ها حتی در شعر خردسال هم می‌تواند باشد.
 
وی ادامه داد: من همیشه معتقد هستم فاصله شاعر و مخاطب هر چه دورتر باشد سرودن شعر سخت‌تر است، بنابراین باید بگوییم کسی که برای خردسال شعر می‌گوید کارش سخت‌تر است.؛ به نظرم شعر بزرگسال سرایشش برای شاعر راحت‌تر است زیرا دغدغه‌های شاعر و مخاطب عموما یکی است.
 
لطف‌الله همچنین درباره جوایز ادبی نیز اظهار داشت: این جوایز به تشویق نویسنده و شاعر کمک می‌کند، همین که احساس می شود اثر آدمی مورد کنکاش قرار می‌گیرد منجر به پیشرفت خالق اثر شده تا وی بتواند قدم‌های بعدی را بر دارد . ناگفته نماندکه در سال 95 یکی دیگر از آثارم در جایزه قلم زرین بعنوان اثر برگزیده انتخاب شد.
 
«آبان در ترافیک» شامل 23 قطعه شعر است که با مضامین اجتماعی، طبیعت و مسائل شعری برای گروه سنی نوجوان سروده‌ شده است. دراین مجموعه مضامینی مطرح است که نوجوان امروز و مردم جامعه با آنها درگیر هستند، همانطور که از عنوان شعر «آبان در ترافیک» مشخص است این مجموعه شعری به معضلات شهری ترافیک پرداخته است.
 
برای دریافت نسخه الکترونیک کتاب لطفا اینجا را کلیک کنید.
 
 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن