اخبار اخبار

09:19
16 تیر 1397

گیلداد، روایتی ساده از ماجرایی پیچیده و آبان در ترافیک زرین‌های جایزه قلم زرین

سه کتاب از سوره مهر در بین منتخبان شانزدهمین دوره جایزه قلم زرین قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر در مراسم اختتامیه شانزدهمین جایزه قلم زرین که با پاسداشت از راضیه تجار همراه بود؛ رمان گیلداد نوشته حسن قلی پور در بخش رمان بزرگسال، کتاب آبان در ترافیک سروده داوود لطف الله در بخش شعر کودک و همچنین رمان روایتی ساده از ماجرایی پیچیده نوشته ابراهیم حسن بیگی در بخش رمان نوجوان برگزیده جایزه قلم زرین شدند.

گیلداد» از حسن قلی پور، داستانی که در دل روستای گیلده و در دوران قیام جنگلیان به وقوع می‌پیوندد؛ گویی بلایی آسمانی ده را در برگرفته است و اتفاقات ناگوار پی در پی به وقوع می‌پیوندد.

گفتنی است «آبان در ترافیک» شعرهای داوود لطف‌الله برای گروه سنی نوجوان است که شعرها با مضامین اجتماعی، طبیعت و مسائل شهری سروده شده است که شامل 23 عنوان شعر اجتماعی است که شعرها در قالب چهار پاره، دوبیتی و غزل سروده شده‌اند. در این مجموعه مضامینی اجتماعی مطرح است که نوجوان امروز به نوعی با آنها روبه‌رو هستند: مثل طبیعت و مسائل شهری و...

رمان «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» روایت نوجوانی است به نام الیاس از ترکمن‌صحرا که کودکی و نوجوانی من درآن رقم خورده است و آدم‌هایش تاکنون در داستان‌های من نقش زیادی داشته‌اند.

روایت الیاس در این رمان روایت زمین است و خان و رعیت و صد البته ظلم و ستم با چاشنی عشقی ناخواسته در الیاس. مفهوم برتری و نابرابری و ظلم و ستم و در یک کلام استکبار، مفهومی است که در ظرف مکان و زمان نمی‌گنجد و الیاس بهانه‌ای است تا نوجوان امروز ما با این مفاهیم آشنا شوند.

 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن