اخبار اخبار

13:38
13 تیر 1397

تازه‌های کتاب

فرهنگ توصیفی اصطلاحات روایت شناسی منتشر شد

کتاب «فرهنگ توصیفی اصطلاحات روایت شناسی» تالیف محسن محمدی فشارکی و فضل الله خدادادی منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، هدف از تألیف این فرهنگ تهیۀ کتاب راهنمایی است برای کلیۀ دانشجویان و علاقه‌مندانی که درزمینۀ روایت شناسی و مباحث مربوط به آن مطالعه می‌کنند و در ضمن مطالعات خود به‌اصطلاحاتی برمی‌خورند که معنی و مفهوم دقیق آن‌ها را نمی‌دانند یا اطلاع کمی دربارۀ آن‌ها دارند یا به‌طورکلی نسبت به آن‌ها ناآشنا هستند.


این فرهنگ برای دانشجویان رشته‌های هنر، ادبیات فارسی، ادبیات داستانی و کلیۀ علاقه‌مندان مبتدی علم روایت شناسی تدوین‌شده است و تنها بخش‌هایی از آن‌ها که ضروری و کافی به نظر می‌آمد، با زبانی ساده ارائه‌شده‌اند.

در مقدمه این کتاب آمده است:«این فرهنگ بافرهنگ‌های تخصصی ادبیات داستانی و فارسی نظیر «فرهنگ توصیفی نقد و نظریه‌های ادبی» تألیف فاطمه مدرسی، «فرهنگ اصطلاحات ادبی» تألیف سیما داد، «فرهنگ‌وارۀ داستان و نمایش» تألیف ابوالقاسم رادفر، «واژه‌نامۀ هنر داستان‌نویسی» جمال میر صادقی، «فرهنگ ادبیات فارسی» تألیف زهرا خانلری و ... متفاوت است و تا آنجا که توانسته‌ایم در این فرهنگ به توصیف واژگان تخصصی روایت شناسی پرداخته‌ایم و از درج واژگان تکراری مربوط به ادبیات داستانی و ادبیات فارسی خودداری نموده‌ایم، به‌طوری‌که می‌توان این فرهنگ را یک کار نوپا و جدید درزمینۀ روایت شناسی دانست.»


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن