اخبار اخبار

12:31
11 تیر 1397

یادداشت‌های سعید تجدیدچاپ شد

کتاب «یادداشت‌های سعید»؛ دست نوشته‌های سردار شهید سعید قهاری سعید، فرمانده لشکر سوم نیروی مخصوص حمزه سیدالشهدا به اهتمام محمدرسول رستمی به چاپ دوم رسید.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، شهید سعید قهاری سعید از سال 1359 به بعد فرمانده سپاه نهاوند، پاوه و مریوان بود و بعد از دوران دفاع مقدس مدتی فرمانده تیم 18 الغدیر یزد و قائم مقام قرارگاه حمزه سید الشهدا را به عهده داشت. وی هنگام شهادت در سال 1385 به عنوان فرمانده لشگر ویژه شهدا در درگیری با گروهک پژاک در منطقه جهنم دره پیرانشهر به شهادت رسید.

محمدرسول رستمی، نویسنده درباره چگونگی نوشتن این یادداشت‌ها گفت: شهید قهاری یادداشت‌هایی به صورت روزانه در سالنامه داشت. این سالنامه‌ها حدود 30 عدد می‌شد که در این میان، برخی سال‌ها چند تقویم و برخی روز‌ها نوشته نشده بودند. من این یادداشت‌ها را منهای برخی اطلاعات نظامی یا سوء تفاهم‌های خانوادگی و دوستی به صورت روزشمار آورده‌ام.

وی ادامه داد: این حجم از مطالب در کتابی با 560 صفحه نوشته شده است. «یادداشت‌های سعید» به صورت کتاب و یک تقویم طراحی شده است. از ویژگی‌های این یادداشت‌ها این است که در طول زمان متحول شده‌اند و پختگی نویسنده اثر در طول این سال‌ها مشخص است. من دو تصویر از متن یادداشت‌ها و تصاویری هم در پایان کتاب آورده‌ام. یادداشت‌های این کتاب شامل خاطره‌هایی از زندگی سیاسی، نظامی و خانوادگی شهید قهاری می‌شود.

 

رستمی گفت: نوشتن زندگینامه مختصری از شهید قهاری با توجه به یادداشت‌هایی که وجود داشت کار مشکلی بود. او در نامه‌ای با عنوان «سرباز پا به پوتین» برای رهبر معظم انقلاب نوشته و خود را در آن معرفی کرده بود. متن این نامه نیز از سوی خانواده شهید در اختیارم قرار گرفت. به این ترتیب، او از قلم خود به مخاطب معرفی می‌شود.

برای دریافت نسخه چاپی کتاب از اینجا اقدام کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن