اخبار اخبار

11:39
4 تیر 1397

رشد شخصیت کودک با یک اثر داستانی

کتاب «مثل همیشه ای کاش» نوشته عزت الله الوندی درباره به تعالی رسیدن و رشد شخصیت کودکان در قالب داستان است که به عزیزان کودک و نوجوان معرفی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری سوره مهر،عزت الله الوندی در «مثل همیشه ای کاش» روایتی از یک موجود زنده افسانه ای و آرزوها و رویاهایش را بازگو می کند.
 
کتاب « مثل همیشه ای کاش» از سه قسمت تشکیل شده است. قسمت اول «سالمون و رویاهایش» است. این یک داستان تخیلی است که در آن «سالمون» یک موجود زنده افسانه ای است. او از افسانه ها آمده و دوستان زیادی دارد. رویاهایش را می پرواند آرزو می کند چشمانش مثل چشم آهو شود، می شود. آرزو می کند چهره اش مثل چهره گل خندان شود، می شود و آرزوهای دیگر ..
 
قسمت دوم داستان «گل سرخی برای سالمون» است. سالمون گل سرخ را آب می دهد که ناگهان کفشدوزکی را می بیند که روی گل سرخ راه می رود. خیلی لذت می برد آرزو می کند که کوچک شود. کوچک می شود اما به جای رفتن روی گل سرخ توی قوری بزرگی می افتد و دیگر نمی تواند بیرون بیاید...
 
قسمت سوم داستان «دیوار» است. سالمون رویاهایش را از دست داده بود. نمی توانست بی رویا زندگی کند. ناگهان خودش را دید که وسط یک بیابان خشک و بی آب و علف است و وسط بیابان هم دیوار بزرگی قرار دارد. برای نجات یافتن از بیابان باید دیوار را از بین ببرد.....
 
در بخشی از این داستان می خوانیم: «حالا که دو تا چشمِ قشنگِ‌ آهویی توی صورتِ سالمون سبز می‌شود، می‌بیند که دنیا چه‌قدر زیباتر و دوست‌‌داشتنی‌تر شده است. بعد نگاهی به آسمان می‌اندازد؛ هوا ابری ا‌ست و رنگ ابرها کم‌کم دارد خاکستری می‌شود و از خاکستری هم به سیاه تغییر می‌کند...»
 
کتاب «مثل همیشه ای کاش»  تولید مرکز آفرینشهای ادبی حوزه هنری در 33 صفحه است که در سال 89 با قیمت یک هزار و 500 تومان توسط سوره مهر برای کودکان منتشر شده بود.
 
برای خرید نسخه چاپی کتاب لطفا اینجا را کلیک کنید.
 
برای خرید نسخه الکترونیک کتاب لطفا اینجا را کلیک کنید.
 
 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن