اخبار اخبار

14:09
29 اردیبهشت 1397

کتاب‌های پُرمخاطب کودک و نوجوان سوره مهر در نمایشگاه کتاب مشخص شدند

آثار پرفروش کودک و نوجوان سوره مهر در سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران مشخص شدند که بر این اساس کتاب «فیلشاه» در راس این آثار قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، «رفاقت به سبک تانک» و «فرزندان ایرانیم» هر دو به قلم داوود امیریان، مجموعه «آن مان نباران» از مصطفی رحماندوست و مجموعه 30جلدی شکرستان نیز به ترتیب از دیگر آثار پُرمخاطب سوره مهر در حوزه ادبیات کودک و نوجوان هستند.
 
کتاب قصه و رنگ آمیزی «فیلشاه» نوشته عباس شراره به همراه 23 برچسپ جذاب است. «کی از همه بهتره» عنوان این کتاب است که با ترجمه مرتضی سماوی و تصویرگری رضا قصیر برای کودکان منتشر شده است. ویژگی مهم این کتاب این است که کودک علاوه بر قصه‌خوانی این داستان جذاب، می‌تواند نقاشی‌های داخل صفحات کتاب را رنگ آمیزی کند.
 
  امیریان در کتاب(رفاقت به سبک تانک) 47 داستان طنز پیرامون وقایع جنگ را برای کودکان و نوجوانان به نگارش درآورده است. کتاب با داستان «می روم حلیم بخرم» شروع شده٬ که در آن نوجوانی شوق رفتن به جبهه را در سر دارد. در این کتاب داستان ها در ادامه هم روایت می شوند و به نوعی هر کدام از داستان‌ها روند تکمیلی یکدیگر می باشند.
 
«فرزندان ایرانیم»، مجموعه طنز داستانی- روایی داود امیریان از دوران نوجوانیش در جبهه‌های جنگ است، که در شصت سکانس داستانی آورده شده است.  کتاب با معرفی نویسنده با رگه های طنز آغاز می‌شود.خاطره‌هایی از دوره آموزش زمان جنگ. بخش زیادی از کتاب به خاطرات امیریان بر می گردد به زمانی که برای آموزش به پادگان ۲۱ حمزه سیدالشهدا که به منظور اعزام به جبهه برگزار شده است.
 
 «آن، مان، نباران»، مجموعه هفت جلدی نمایشنامه‌های مصطفی رحماندوست برای کودکان است که توسط سوره مهر روانه بازار نشر شده است. مجموعه «آن‌، مان، نباران» شامل این آثار است: جلد اول (یک بابا و یک مامان)، جلد دوم (یک مسواک و یک دندان)، جلد سوم (یک اخمو و یک خندان)، جلد چهارم (بهار بود و زمستان)، جلد پنجم (قصه گرگ و چوپان)، جلد ششم (قصه باغ و باغبان) و جلد هفتم (قصه ابر و باران) است.
 
رحماندوست درباره این مجموعه گفت: مجموعه هفت جلدی «آن،‌مان، نباران» برای گروه سنی الف و ب است. این نمایشنامه‌ها کوتاه و آهنگین هستند و با دو یا سه شخصیت اجرا می‌شوند.
 
مجموعه کتاب‌های «شکرستان و یک داستان» در ۳۰ جلد و در ۵ هزار نسخه توسط سوره مهر به علاقه‌مندان کتاب معرفی شده است.این مجموعه در سال 94منتشر شده، عناوین آن برگرفته از مجموعه انیمیشن تولید شده از سیمای جمهوری اسلامی ایران بوده است؛ با ذکر این نکته که قصه‌های کتاب با قصه های فیلم یا انیمیشن متفاوت هستند.هر جلد از این کتاب ها قصه ای را روایت می کند که در ۲۴ صفحه و چهار رنگ برای کودکان تولید شده است.
 
 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن