اخبار اخبار

14:29
25 اردیبهشت 1397

معرفی کتاب

نگاهی به کتاب «احیاگری و مردم سالاری دینی»

کتاب «احیاگری و مردم سالاری دینی» جلد دهم از مجموعه آثار دکتر عماد افروغ در سوره مهر است که در این کتاب او به ابعاد احیاگری امام خمینی(ره) و مسئله مردم سالاری دینی پرداخته است.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر،مولف در بحث احیاگری، ابعاد احیاگری امام (ره) چه احیاگری دینی، چه سیاسی، چه در ساحت داخلی و چه خارجی را با توجه به مبانی فلسفی، عرفانی و فقهی آن مورد بررسی قرار داده است.

 ابعاد مختلفی که می‌توانست به گونه‌ای مرتبط با احیاگری امام(ره) باشد، حتی مسئله فقهی و بحث زمان و مکان و اینکه در موضوع شرایط اجتماعی- سیاسی دخالت داده شود.

بحث دوم هم که در واقع جزو دغدغه‌های مولف محسوب می‌شود، مردم سالاری دینی است. در این کتاب درباره دموکراسی، قابلیت‌های آن و همچنین تئوکراسی، قابلیت‌های آن و نقدهایی که بر آن وارد است بحث شده و از دل این دو بحث، مولف مردم سالاری دینی را با تکیه بر اندیشه امام(ره) مطرح کرده و برای آن 12 ویژگی را بر شمرده است.


گفتنی است از دکتر عماد افروغ علاوه بر کتاب «احیاگری و مردم سالاری دینی»، آثاری همچون سه جلد  فریادهای خاموش»، «ما و جهانی شدن»، «رابطه اخلاق و سیاست»، «دیباچه‌ای بر روش تحقیق در منطق کلمات»، «دیالکتیک خرد و جامعه دریچه‌ای رو به تحقیق»، «حقوق شهروندی و عدالت»، «پرسش جهانی شدن»، «انقلاب اسلامی و مبانی بازتولید آن»، «احیاگری و مردم‌سالاری دینی»، «محتواگرایی و تولید علم»، «روشنفکری و اصل گرایی فلسفی»، «گفت وگوهای سیاسی

گفت و گو؛ ابزار یا گفتمان»، «هویت ایرانی و حقوق فرهنگی»، «مناقشه حق و مصلحت و بن بست جنبش دانشجویی»، «محتواگرایی و تولید علم»، «گفتارهای انتقادی» و «چالش‌هاى کنونى ایران» از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن