اخبار اخبار

13:11
22 اردیبهشت 1397

فروش 50 هزار جلدی سوره مهر

آمارها نشان دهنده فروش 50 هزار جلدی سوره مهر در پایان سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران دارد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، امروز آخرین روز از سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب است و تا ساعتی دیگر درهای مصلی تا یکسال دیگر به روی کتاب و کتابخوانان بسته می‌شود، و معلوم نیست که آیا سال دیگر هم این مکان مقدس اختصاص به برگزاری نمایشگاه کتاب خواهد یافت یا نه. به هر حال همگی ناشران مثل ما متفق القولند که کسی از مکان برگزاری نمایشگاه سال آینده خبر ندارد و این اتفاقات پشت پرده هستند که تعیین کننده‌اند.

بگذریم، امسال هم غرفه سوره مهر میزبان هزاران بازدیدکننده مشتاق بود که در این 10 روز نمایشگاه قدم به غرفه سوره مهر گذاشتند و با دست پر به خانه‌هایشان برگشتند و گویای این مسئله تعداد فروش جلدی کتاب‌هاست که به عدد قابل توجه 50 هزار جلد یک روز تا پایان رسمی سی‌ویکمین دوره نمایشگاه کتاب تهران رسیده است.

در این دوره از نمایشگاه کتاب‌های مطرحی به نمایشگاه رسیدند. آثار پرمخاطبی همچون «خاطرات سفیر»، «آبنبات هل دار»، «روزهای بی‌آینه»، «گلستان یازدهم»، «آخرین نشان مردی»، «سالیان»، «طراح صحنه»، «از تو چه پنهان»، «اردوگاه اطفال» و ... که هر کدامشان در این عدد فروش 50 هزار جلدی فروش، سهمی ویژه دارند.

قبل از نمایشگاه پیش‌بینی می‌شد که استقبال خوبی از کتاب تازه چاپ «خاطرات سفیر» نوشته نیلوفر شادمهر شود. کتابی که در چند ماه گذشته بارها و بارها تجدیدچاپ شد و مورد استقبال رهبر معظم انقلاب اسلامی و خیل مخاطبان قرار گرفت و همان طور هم شد که پیش بینی می‌شد و استقبال خوبی از این کتاب شد به طوری‌که در تمام روزهای نمایشگاه در صدر پرفروش‌ترین کتاب عرضه شده سوره مهر بود.


استقبال از «دختر شینا» هم قابل توجه بود و این کتاب هم به عنوان پرفروش‌های سوره مهر مطرح بود. «آبنبات هل‌دار» هم  رتبه سوم پرفروش‌ترین آثار عرضه شده سوره مهر را به خود اختصاص داد.

استقبال از پنجگانه شعر فاضل نظری هم مطابق تمام دوره‌های گذشته نمایشگاه عالی بود و این پنجگانه  هم در رتبه‌های بالای پرفروش‌ترین کتاب‌های سوره مهر قرار گرفتند.

دو کتاب تازه انتشار یافته «سالیان» سروده سجاد سامانی و «آخرین نشان مردی» نوشته مهرداد صدقی در رده‌های بعدی پرفروش‌ترین کتاب‌های سوره مهر در غرفه بزرگسال بودند.

«آن بیست و سه نفر»، «روزهای بی‌آینه»، «اردوگاه اطفال»، «گلستان یازدهم» و  «وقتی مهتاب گم شد» هم روزهایی طلایی در این دوره نمایشگاه کتاب داشتند.

در حوزه کتاب کودک سوره مهر هم کتاب قصه و رنگ آمیزی «فیلشاه»، «رفاقت به سبک تانک»، «فرزندان ایرانیم»، «آن‌، مان، نباران»، «نگهبان غار»، «گلستان سعدی» از مجموعه قصه‌های شیرین ایرانی، «نرگس» و روایتی ساده از ماجرای پیچیده» جزء پرفروش‌ترین‌ها هستند.

گفتنی است غرفه انتشارات سوره مهر در انتهای راهروی 27 شبستان اصلی مصلی تهران واقع است و حضور در این برنامه برای عموم آزاد است.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن