اخبار اخبار

12:54
21 اردیبهشت 1397

رونمایی از سه مجموعه غزل در غرفه سوره‌مهر

سامانی: برایم هیچ قالبی جای غزل را نمی‌گیرد

مراسم رونمایی سه مجموعه شعر معناگرای «سالیان» سروده سجاد سامانی، «طراح‌صحنه» سروده محمدحسن جمشیدی و «از تو چه پنهان» سروده مجید ترکابادی، با حضور این سه شاعر جوان در غرفه سوره‌مهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، مراسم رونمایی سه مجموعه شعر معناگرای «سالیان» سروده سجاد سامانی، «طراح‌صحنه» سروده محمدحسن جمشیدی و «از تو چه پنهان» سروده مجید ترکابادی، با حضور این سه شاعر جوان در غرفه سوره‌مهر برگزار شد.

سجاد سامانی:

* «سالیان» 40 مجموعه‌ غزل آیینی- عاشقانه و مناجاتی است که دومین کتاب من محسوب می‌شود.

*به قالب غزل وفادارم، چون ابتدای شعر گفتنم با این سبک بوده و من بیشترین زمانم را صرف بیان غزل کرده‌ام. تا به‌حال هیچ قالبی نتوانسته جای غزل را برایم بگیرد.

* همیشه سعی‌ کرده‌ام که از لحاظ زبان و فرم به پختگی در اشعارم برسم و هر نقدی را که اساتید بزرگ ادبیات فارسی بر اشعار من وارد کرده‌اند را به خوبی برطرف کنم.

مجید ترک‌آبادی:

*«از توچه پنهان» شامل 32 غزل و اولین دفتر شعری من است. در شش سال گذشته به شعر گفتن مشغولم که این کتاب بهترین شعرهایم را در خود جای داده است.

* دنباله‌رو شاعران بزرگ گذشته فارسی هستم و معنا و مضامین موجود در اشعارم تحت تاثیر شاعران پیشین است. البته که در سرودن اشعار و محصول نهایی نظر و عقیده‌ خود شاعر هم بسیار موثر است.

*شاعر برای سرودن هر اثری باید فارغ از تمام مسائل و مشکلات پیرامون باشد تا براحتی بتواند اشعارش را بسراید. این مسئله درباره هر هنر دیگری هم صدق می‌کند و  هنرمند باید استقلال معنا در ذهنش داشته باشد تا بتواند محصول ذهن خود را عرضه کند.

 محمدحسن جمشیدی:

* «طراح صحنه» گزیده‌ای از اشعاری است که در این سال‌ها سروده‌ام.

* به نظرم شاعر نباید مدام از این شاخه به آن شاخه بپرد و سبک‌های مختلف شعری را بیازماید. چون با این حساب شاعر نمی‌تواند جواب نهایی را از مخاطب دریافت کند.

لازم به ذکر است سوره مهر در نمایشگاه کتاب سال گذشته هم 5 دفتر شعر معناگرا با عناوین «بی‌نا» سروده نفیسه سادات موسوی، «ایما» سروده سجاد سامانی، «جایگاه شهود» سروده محمدعلی مقیمی، «ماهی نمیر» پوریا شیرانی و «دستخط» سروده محمدحسن جمشیدی را عرضه کرده بود.

کلید واژه ها:
سجاد سامانی سالیان

متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن