اخبار اخبار

14:39
14 اردیبهشت 1397

همراه با جشن امضا و با حضور بهناز ضرابی زاده در غرفه سوره مهر برگزار می‌شود

دیدار با نویسنده دو کتاب تقریظی «دختر شینا» و «گلستان یازدهم»

بهناز ضرابی زاده نویسنده دو کتاب تقریظی «دختر شینا» و «گلستان یازدهم» عصر فردا از ساعت 18 با حضور در غرفه سوره مهر با مخاطبانش دیدار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، برنامه دیدار با نویسندگان و خالقان آثار سوره مهر فردا هم دایر خواهد بود. بر این اساس قرار است بهناز ضرابی زاده از ساعت 18 عصر فردا شنبه پانزدهم اردیبهشت ماه در غرفه سوره مهر حضور بیابند.

«دخترِ شینا» پیش و بیش از آنکه خاطراتِ همسرِ یک فرمانده‌ شهیدِ سال‌های جنگ باشد، منظومه‌ تکاملِ انسان است. اینکه چگونه درد و رنج، پوسته‌ی اولیه انسان را شکسته و او را در مسیر رشد و قد کشیدن قرار می‌دهد. قدم‌خیر کنعان محمدی، دختر نوجوان و روستازاده‌ای که به تعبیر خودش، به‌خاطر مدرسه نرفتن، حتی سواد نداشت تا عقدنامه را امضا کند، آرام‌آرام به‌همراه شوهر کارگرِ سیمان‌کارَش (که برای کار از یکی از روستاهای اطراف همدان راهی تهران می‌شد) در زمان جاری می‌شود و در جریان مسائل مربوط به امام و انقلاب قرار می‌گیرد. صمد، شوهرِ کارگر او، حالا بعد از انقلاب حرف‌های دیگری می‌زند. آدم جدیدی شده است. انگار بزرگ‌تر شده است: «در درگیری با منافقان مجروح شده و دکتر به او دو ماه استراحت داده بود. اغلب کنارش بودم. گفتم بیا قید شهر را بزنیدم و برگردیم روستایمان قایش! بدون اینکه فکر کند، گفت نه... نه... اصلاً حرفش را هم نزن. من سربازِ امامم. قول داده‌ام سربازِ امام بمانم. نباید توی رختخواب بخوابم. نمی‌دانی این روزها چقدر زجر می‌کشم.»

همچنین گلستان یازدهم را می‌توان نمونه‌ای خوب و بالغ از این نوع روایات دانست، این کتاب با زبانی صادقانه به شرح زندگی یک‌سال و هشت‌ماهه‌ی مشترک شهید چیت‌سازیان و همسرشان پرداخته است. فرمانده‌ای که در جبهه به دلیل مهارت‌های رزمی و شجاعتش به عقرب زرد معروف بود، در خانه با مادر و همسرش به اندازه‌ای با مهر و محبت رفتار می‌کند که گویی این قلب رئوف هیچ‌گاه سابقه‌ی حضور در حرب و قتال را نداشته است. گلستان یازدهم به زیباترین شکل توانسته‌ است قسمت مهمی از نیمه‌ی پنهان زندگی شهید چیت‌سازیان را به مخاطبان معرفی کند.

گفتنی است غرفه انتشارات سوره مهر در انتهای راهروی 27 شبستان اصلی مصلی تهران واقع است و حضور در این برنامه برای عموم آزاد است.

برای خرید نسخه چاپی کتاب گلستان یازدهم اینجا کلیک کنید.
 
  برای خرید نسخه الکترونیک کتاب گلستان یازدهم اینجا کلیک کنید.

برای خرید نسخه صوتی کتاب گلستان یازدهم اینجا کلیک کنید.

برای خرید نسخه چاپی کتاب دختر شینا اینجا کلیک کنید.

برای خرید نسخه الکترونیک کتاب دختر شینا اینجا کلیک کنید.

برای خرید نسخه صوتی کتاب دختر شینا اینجا کلیک کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن