اخبار اخبار

12:54
10 اردیبهشت 1397

سوره مهر در سی و یکمین نمایشگاه کتاب:

عرضه چند مجموعه کودک و نوجوان در قالب فلش بوک

فلش بوک چند مجموعه کودک و نوجوان شامل (قصه نمایش کودکان، فسقل قصه‌های موتوری، یک کار خوب و رفاقت به سبک تانک) در غرفه سوره مهر الکترونیک (سما) عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، فلش بوک‌ها برای تسهیل در مطالعه کتاب‌های گویا ارائه می‌شود چرا که بعضا دیده می‌شود فایل‌ها یا سی‌دی و یا dvd ها تنها در دستگاه‌های خاص خود قابلیت اجرا دارند و در همه مکان‌ها نمی‌توان از آن استفاده کرد، بر این اساس محتوای کتاب‌های صوتی روی فلش کارت‌ها عرضه خواهد شد.

این فلش کارت‌ها 16 گیگ خواهد بود و فضای باقی مانده آن مورد استفاده مخاطبان و در دسترس آنها برای جابه جایی فایل‌های مورد علاقه‌شان خواهد بود. 4 کتاب در بخش بزرگسال و یک مجموعه با سه کتاب در بخش کودک درون آن گنجانده شده است.

مجموعه «قصه نمایش کودکان» در قالب قصه نمایشی توسط مهری ماهوتی نوشته شده‌اند و شخصیت‌های هر داستان در ابتدا معرفی می‌شوند و به صورت نمایشنامه شعرگونه داستان روایت می‌شود.موضوعات این کتاب‌ها برگرفته از کتاب ها و داستان های کهن فارسی همچون کلیله و دمنه است که به صورت منظوم نوشته تا با اصل آثار تفاوت داشته باشد و بازنویسی صرف نباشد.

«لاک پشت پرنده»، «جنگجویان کوچک»، «شیر شاه و خرگوش شجاع»، «قار و قار و قار، کلاغ و مار»، «بنگ و بنگ و بنگ، شکار زرنگ»، «قلپ قلپ آب، ماهی دریا»، «لاک پشت پرنده» و «چشمه ماه» عناوین این مجموعه را شامل می‌شوند.

در داستان «فسقل قصه‌های موتوری» نوشته فریبا کلهر با این موتورسیکلت‌های افسانه‌ای می‌شود حتی به آسمان رفت و توی چاه افتاد و به دست قورباغه جادویی نجات یافت. نویسنده دراین قصه‌های فانتزی از ساختن قصه‌های عجیب نمی‌ترسد و آن را بخشی از جهان غریب کودکان می‌داند.

10 داستان مجموعه «یک کار خوب» نوشته محمود پوروهاب برگرفته از شخصیت‌های معصومین علیهم السلام است که داستان‌ها برای بچه‌ها جنبه اخلاقی و آموزشی دارند. داستان‌ها برای گروه سنی ب و ج است که بچه‌های مقطع ابتدایی می‌توانند از این کتاب بهره ببرند.

همچنین داستان‌های کتاب «رفاقت به سبک تانک» در اصل عین دیده‌ها و تجربیات امیریان در روزهای حضورش در جبهه‌های جنگ است. البته او وقتی تصمیم می‌گیرد این کتاب را بنویسد، در کنار خاطراتی که از جبهه و جنگ داشته به سراغ خاطرات رزمندگان و کتاب‌های دفاع مقدسی هم رفته است.

با توجه به تعدد روایت‌های مختلف، آدم‌های مختلفی هم در کتاب حاضر حضور دارند که همگی در روایت‌های جداگانه‌ای ایفای نقش می‌کنند. همگی این آدم‌ها به ظاهر استقلال شخصیت دارند، اما با پیشروی مخاطب در صفحات میانی کتاب، مخاطب به طور غیرمستقیم درمی‌یابد که این آدم‌ها هر کدام به نوعی مکمل شخصیت دیگری هستند و علیرغم پراکندگی‌شان، در کلیت اثر به سمت وجوه مشترکی حرکت می‌کنند. اشتراک آرمان، موقعیت زمانی و مکانی، اشتراکات عقیدتی و انگیزه مبارزه، باعث شده که همه آن‌ها در حالات روحی هماهنگ جلوه‌های متفاوتی پیدا کنند.

گفتنی است پیش از این فلش بوک کتاب‌های «دختر شینا»، «فرنگیس»، «آن بیست و سه نفر»، «وقتی مهتاب گم شد» در بخش بزرگسال و سه کتاب: «رفاقت به سبک تانک»، «مجموعه قصه نمایش کودکان» و «فسقل‌ قصه‌های موتوری» برای کودکان عرضه شده بود.

همچنین قرار است فلش بوک سه مجموعه طنز (کافه خنده، گچ پژ و آبنبات هل‌دار) در سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران در عرفه سوره مهر الکترونیک (سما) عرضه ‌شود.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن