اخبار اخبار

13:38
9 اردیبهشت 1397

سوره مهر در سی و یکمین نمایشگاه کتاب:

عرضه سه مجموعه طنز در یک فلش بوک

فلش بوک سه مجموعه طنز (کافه خنده، گچ پژ و آبنبات هل‌دار) در سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران در عرفه سوره مهر الکترونیک (سما) عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، «فلش بوک» عنوان طرح جدید سوره مهر در بخش کتاب الکترونیک است که برای اولین بار در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال به مخاطبان معرفی شد.

فلش بوک‌ها برای تسهیل در مطالعه کتاب‌های گویا ارائه می‌شود چرا که بعضا دیده می‌شود فایل‌ها یا سی‌دی و یا dvd ها تنها در دستگاه‌های خاص خود قابلیت اجرا دارند و در همه مکان‌ها نمی‌توان از آن استفاده کرد، بر این اساس محتوای کتاب‌های صوتی روی فلش کارت‌ها عرضه خواهد شد.

 

این فلش کارت‌ها 16 گیگ خواهد بود و فضای باقی مانده آن مورد استفاده مخاطبان و در دسترس آنها برای جابه جایی فایل‌های مورد علاقه‌شان خواهد بود. 4 کتاب در بخش بزرگسال و یک مجموعه با سه کتاب در بخش کودک درون آن گنجانده شده است.

«کافه خنده» یکی از کارهای خوش‌استقبال و پرفروش سوره‏مهر در حوزه طنز است. علیرضا لبش در مجموعه نگاهی به قصه‌ها و باورهای مردم و رخدادهای روزمره اجتماعی ـ سیاسی دارد و تلاش می‌کند روایتی نوپردازانه از داستان‌هایی به مخاطبش ارائه دهد که نسبت به آن ذهنیت دارند و به عنوان دغدغه بخشی از مردم در جامعه درباره‌اش گفتگو می‌شود.

همچنین کتاب  «گچ پژ» مجموعه تک نوشته‌هایی است که در قالب طنز نگاشته شده است. این کتاب اولین اثر منتشر شده محسن رضوانی است. رضوانی در این اثر با استفاده از لهجه قدیم تهرانی و اصطلاحات دوره قاجار متن‌های خود را پیش می‌برد و از این دریچه به مسائل پیرامون خود که عموما مسائل روز اجتماعی هستند می‌پردازد.

یکی دیگر از آثار که در این فلش بوک عرضه شده کتاب «آبنبات هل‌دار» نوشته مهرداد صدقی است. این کتاب داستان طنزی است از زبان یک کودک بجنوردی؛ برادر این کودک قرار است به جبهه برود. محسن، راوی داستان، فرزند آخر یک خانوادة پنج‌نفری است. آن‌ها همراه مادربزرگشان در یکی از محله‌های قدیم بجنورد زندگی می‌کنند. فضای داستان سرتاسر ماجراهای خنده‌دار و حیرت‌آور است؛ ماجراهایی که محسن آن‌ها را ایجاد می‌کند. یکی از نقاط قوّت کتاب توانایی نویسنده در نشان‌دادن فضای پشت جبهه‌هاست؛ نویسنده نشان می‌دهد که چگونه مردم در این فضا زندگی روزمرة خود را می‌گذراندند و سرگرمی‌های خاص خود را داشتند.

گفتنی است پیش از این فلش بوک کتاب‌های «دختر شینا»، «فرنگیس»، «آن بیست و سه نفر»، «وقتی مهتاب گم شد» در بخش بزرگسال و سه کتاب: «رفاقت به سبک تانک»، «مجموعه قصه نمایش کودکان» و «فسقل‌ قصه‌های موتوری» برای کودکان عرضه شده بود.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن